دانشنامه فرزند

نقش پدر در هفته های اول تولد
پدر و نوزاد

دانشنامه فرزند: نقش پدر به ویژه در هفته های اول چندان ساده نیست. پیچیدگی وظیفه پدر، قبل از هر چیز به این دلیل است که او زمان کمتری را با نوزاد سپری می کند به همین دلیل نوزاد حدودا پس از هفته اول صدا و چهره پدرش را می شناسد.

شما به عنوان پدر ممکن است خودتان را خارج از جمع دو نفری مادر و فرزند بیابید و باید جایگاه تان را در این جمع پیدا کنید و آن را مستحکم سازید. پدر نقش بسیار مهمی را ایفا می کند هر چند که همیشه به آن واقف نیست. ممکن است شما خودتان را نسبت به همسر و فرزندتان بیگانه احساس کنید با این حال شما هستید که می توانید به مادر اعتماد به نفس بدهید و به او کمک کنید که فرزندش را درک کند و گریه ها و احساسات او را تشخیص دهد.

همچنین برای حفظ رابطه زناشویی، پدر ارتباط بیان مادر و فرزند را محدود می کند. او راهی برای ارتباط به خارج می گشاید و مانع از آن می شود که مادر و فرزند در فضای رابطه دو نفری خود منزوی شوند. معمولا اولین کسی که به نوزاد «نه» می گوید پدر است. اوست که نخستین محدودیت هایی را که نوزاد به آن نیازمند است ایجاد می کند. اما نقش پدر فراتر از تنظیم روابط است. نوزاد بیش از هر کس با پدرش بازی می کند.

شب ها در جمع خانواده نوزاد گاهی از وجود مادر و گاهی از وجود پدر استفاده می کند. اما باید مراقب باشید که در بازی های شبانه زیاده روی نکنید. نباید به هر قیمتی از وجود نوزاد استفاده کنید. معمولا پدرها چنان غرق در بازی می شوند که دیگر نمی دانند چگونه به آن خاتمه دهند. اینجاست که آرامش نوزاد را بر هم می زنند. خیلی خوب است که شب ها با نوزاد بازی کنید اما این بازی باید به گونه ای باشد که نظم زندگی فرزندتان را بر هم نزند. اگر نوزاد زیاد تحریک شود نمی تواند راحت بخوابد. بازی نوزاد و پدر برای مادر نیز آرامش بخش است زیرا می تواند از این فرصت استفاده کند و به خودش بپردازد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...