دانشنامه فرزند

محاسبه زمان تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: هر زنی در زمان تولد خود حدود 2 میلیون تخمک در تخمدان دارد، البته تا زمان رسیدن به بلوغ این تعداد کم خواهد شد. هر خانم هر ماه در میانه دوران عادت ماهیانه خود یعنی در حدود روز چهاردهم تعداد 100 تا 150 تخمک آزاد می کند. ولی تنها یکی از این تخمک ها بارور می شوند و تبدیل به فرزند می شود البته این موضوع در دوقلو های دو تخمکی و یا چند قلو ها می تواند متفاوت باشد.

اتفاقات زمان تخمک گذاری

تخمک آزاد شده در رحم

اطلاع از زمان دقیق تخمک گذاری به شما کمک خواهد کرد تا احتمال بارداری خود را افزایش دهید. با هر بار قاعدگی تغییراتی در بدن ایجاد می گردد و در پی این تغییرات یک تخمک رسیده که توانایی لقاح را داشته باشد، در تخمدان ها مشاهده می گردد. در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم رقیق تر می گردد، تا اسپرم به راحتی بتواند به محوطه رحم راه یابد. قابلیت باروری تخمک پس از زمان تخمک گذاری حداکثر 24 ساعت می باشد.

علایم تخمک گذاری

تخمک گذاری در اکثر خانم ها هیچ گونه علامتی ندارد، ولی در بعضی ها ممکن است با درد در ناحیه تحتانی شکم یعنی ناحیه تخمدان ها همراه باشد. در زمان تخمک گذاری درجه بدن افزایش می یابد، اما این افزایش ممکن است حس نشود و تنها به وسیله دماسنج قابل محاسبه باشد در صورتی که دارای سیکل عادت ماهیانه منظمی می باشید، محاسبه حدودی این تاریخ چندان سخت هم نیست. با مراجعه به ماشین حساب تخمک گذاری سایت فرزند، می توانید تاریخ تقریبی تخمک گذاری خود را محاسبه کنید. برای اطمینان خاطر از قرار گرفتن اسپرم در زمان و محل مناسب، از 5 روز قبل از زمان تخمک گذاری به دفعات مکرر آمیزش داشته باشید و برای 2 تا 3 روز پس از آن نیز ادامه دهید. در این بازه زمانی احتمالا هر 2 روز یک بار آمیزش کافی باشد.

نکته: اگر همسر شما جز آن دسته مردانی باشد که تعداد اسپرم هایش از حد طبیعی کمتر است، آمیزش هر روزه تعداد اسپرم ها را کمتر می کند و باروری را کاهش می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 831 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...