دانشنامه فرزند

واکنش طبیعی به پدر شدن
واکنش به بارداری

دانشنامه فرزند: پدر شدن آغاز سفری هیجان انگیز است. وقتی برای نخستین بار از پدر شدن تان باخبر می شوید احساساتی چون وحشت، شوک و دستپاچگی به سراغ تان می آیند. این ها همه واکنش های طبیعی به تغییرات بزرگ در زندگی اند و پدر شدن شاید بزرگ ترین تغییر در زندگی شما باشد.

احساس پدر شدن

از همان لحظه اولی که همسرتان به شما می گوید باردار است به احتمال زیاد خود را دست به گریبان با احساسات ضد و نقیضی چون خوشحالی، ترس، هیجان، نگرانی، اعتماد به نفس و حس عدم اطمینان می یابید. چنین به نظر می رسد که تمام تصمیمات و رفتارهای شما اهمیتی بیشتر یافته است زیرا که اکنون آن ها نه تنها بر زندگی شما بلکه بر زندگی دو انسان دیگر هم تاثیر خواهند گذاشت. در یک چشم به هم زدن زندگی شما تغییر کرده است و سایه مسئولیت بر آن سنگینی می کند. پرسش هایی نظیر «آیا آمادگی اش را دارم؟»، «آیا به پختگی لازم رسیده ام؟» و «آیا از عهده مخارجش بر می آییم؟» در ذهن شما انباشته می شوند.

تمامی این پرسش ها کاملا طبیعی هستند. اصولا مطرح کردن این قبیل سوال ها از خود مرحله مهمی از آماده شدن شما برای پدر بودن است. به هر حال جواب صادقانه به اکثر این سوال ها «نه» است. به زبان ساده تر هیچ کس نمی تواند برای اولین بار در پدر شدنش به قدر کافی آماده باشد زیرا که پدر شدن برای اولین بار سفری به دنیای ناشناخته هاست.

واکنش به بارداری

نخستین روزهایی که در می یابید پدر شده اید می تواند پر اضطراب باشد اما نباید بگذارید این اضطراب بر شما غلبه کند. پدر شدن امتیازی ویژه به همراه خود می آورد و شما به زودی در می یابید که پدر بودن بزرگ ترین کاری است که تا کنون کرده اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...