نقش پدر در حفظ ارتباط عاطفی در دوران بارداری

نقش پدر در حفظ ارتباط عاطفی در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: معمولا زوج ها در برابر نقش های جدیدشان به عنوان پدر و مادر به شیوه های گوناگونی واکنش نشان می دهند، برخی از شدت هیجان اختیار خود را از دست می دهند و با بی تابی و منتظر برای فرا رسیدن روز بزرگ به دنیا آمدن فرزندشان لحظه شماری می کنند. بعضی نیز این دوره را زمانی پر تشویش و اضطراب می یابند.

در دوران بارداری زمانی که خستگی، احساس مسئولیت و هورمون ها به جان همسرتان می افتند همیشه به دنبال فرصت هایی باشید که رابطه شما با همسرتان را بهتر کند و کمکی باشید تا با این مسائل رویارو شوید، مثلا اگر احساس می کنید پس از بازگشت به خانه از محل کار همسرتان به چند دقیقه وقت گذرانی با شما نیاز دارد حتما این زمان را در اختیارش بگذارید و یا اگر همسرتان از عادت شما به این که در خمیر دندان را نمی بندید به تنگ آمده است اکنون زمان ترک این عادت است.

به مانند هر چیز دیگری در این دنیا رابطه شما نیز برای شکوفایی به صرف وقت نیاز دارد. در هنگام خستگی و اضطراب این فکر که تا زمانی که عاشقانه همدیگر را دوست دارید همه چیز رو به راه می می شود مایه آرامش خاطرتان می شود. در رابطه تان به جزئیات عاشقانه بیشتر بپردازید، مثلا دست همدیگر را بگیرید، برای هم نامه هایی با مضمون عاشقانه بنویسید و با سخن و رفتار همسرتان را مطمئن کنید که بیشتر از هر زمانی دوستش دارید. حالا زمانی است که باید بیشتر با همدیگر بیرون برید، قدم بزنید، به رستوران بروید، به سینما بروید و یا به دیدار دوستان تان بروید. اگر باید در خانه بمانید روزنامه خواندن هنگام صرف صبحانه را کنار بگذارید و عصرها را بدون تلویزیون در کنار هم بگذرانید و درباره امیدها و آرزوها و یا هر چیز دیگری که مایلید حرف بزنید.

در مدت زمانی که به همسرتان اختصاص می دهید سعی کنید درباره فرزندتان صحبت نکنید. او پس از به دنیا آمدن محور زندگی شما می شود و در آن موقع به قدر کافی وقت دارید که درباره اش حرف بزنید. حالا زمانی است که فقط باید روی همسرتان تمرکز کنید و فضایی ایجاد کنید که او بتواند در مورد خودش و خواسته هایش با شما سخن بگوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان