دانشنامه فرزند

ارتباط پدر با جنین
ارتباط پدر با جنین

دانشنامه فرزند: وقتی سخن از ارتباط با جنین به میان می آید مادران برنامه ثابت و موفقی برای ارتباط با فرزندشان دارند حال آنکه پدران باید در این باره بیشتر تلاش کنند و برای آغاز این کار هیچ وقت زود نیست.

از چه زمانی با جنین صحبت کنیم؟

بسیاری از پدرها در دوران بارداری همسرشان تا لحظه تولد فرزندشان به راستی احساس پدر بودن نمی کنند اما برای آغاز ارتباط با جنین قبل از تولد راه هایی هست. در هفته سی ام بارداری بهترین فرصت برای آغاز ارتباط راستین شما و جنین فراهم می شود. در این زمان فرزندتان می تواند صدای پدر و مادرش را از دیگران تشخیص دهد.

بهتر است بر خجالت خود فائق آیید و با جنین درون شکم مادر حرف بزنید و حتی آواز بخوانید. هر بار که به همسر خود سلام می کنید به فرزندتان هم سلام کنید و حتی دست نوازشی بر شکم همسرتان بکشید. نیازی به فریاد کشیدن نیست بلکه باید صدای تان را نرم و آرام نگه دارید، نگران نباشید، صدای شما به جنین می رسد. با گذشت زمان فرزندتان به صدای شما عادت می کند و این توانایی را می یابد که صدای تان را وقتی به دنیا آمد تشخیص دهد.

چه چیزهایی به جنین بگوییم؟

شاید آوازخوان خوبی نباشید اما برای جنین زمزمه ای از ترانه های کودکانه نیز کافی است. می توانید برای جنین یک داستان یا مقاله ای از روزنامه بخوانید یا فقط با او گفتگو کنید. اگر احساس نزدیکی بیشتری با جنین کردید می توانید از خاطرات دوران کودکی تان و یا کارهایی که دوست دارید وقتی بزرگ شد با هم انجام دهید برایش تعریف کنید و به او بگویید که خیلی دوستش دارید. البته نیازی به زیاده روی در این کار نیست و روزی پانزده دقیقه کافی است، به یاد داشته باشید جنین بیش از هر چیز به استراحت نیاز دارد.

چگونه جنین را صدا کنیم؟

برخی پدر و مادرها روی فرزندشان در حالی که هنوز در رحم مادر است نامی می گذارند. البته این نام، نام واقعی کودک نیست بلکه فقط نام مستعاری است که به کمک آن کودک بیشتر به یک شخص واقعی نزدیک می شود تا این که صرفا «جنین» باقی بماند. می توانید پس از تولد هم هر از گاهی بدین نام صدایش کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 41 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...