دانشنامه فرزند

پدر و گریه نوزاد
پدر و گریه نوزاد

دانشنامه فرزند: بسیاری از پدران و مادران مبتدی با رویارویی با این که نوزادشان چقدر گریه می کند شگفت زده می شوند. در هفته های نخست یاد گرفتن این که نوزاد با گریه اش چه می خواهد به شما بگوید مانند فرا گرفتن یک زبان خارجی است. هر چند این دوران هم می گذرد، اما این جا سعی می کنیم از اضطراب آن بکاهیم.

الگوی گریه نوزادان

در حقیقت وقتی نوزادان گریه می کنند سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. میانگین بلندی صدای گریه نوزاد حدود 110 دسی بل است که در واقع برابر با بوق اتومبیل و فقط 10 دسی بل کمتر از صدای رعد یا آژیر اورژانس است. پیش از آنکه فرزندتان بتواند توانایی های دیگر خود در برقراری ارتباط با شما را گسترش دهد گریه کردن یگانه ابزار ارتباط او با شماست. برخی مطالعات نشان می دهند که نوزاد در هفته دوم زندگی اش به طور متوسط 1.75 ساعت در هر روز گریه می کند و این رقم تا هفته ششم به 2.75 ساعت می رسد و در هفته ششم به اوج میزان گریه خود که سه ساعت در روز است می رسد. خوشبختانه نوزادان در همه روزها دو ساعت گریه روزانه شان را به طور کامل انجام نمی دهند و همچنین با گذر ماه ها میزان گریه آن ها کمتر و کمتر خواهد شد. بهتر است انواع گریه نوزادان را بشناسید و به یاد داشته باشید برخی نوزادان گاهی بدون هیچ دلیل خاصی گریه می کنند.

واکنش مناسب در مقابل گریه نوزاد

نوزاد گریان به خصوص برای مادرها تجربه پراضطرابی است. اگر نوزاد شما به نظر همیشه در حال گریه است باید بدانید که با این کار صدمه ای به خود نمی زند اما اوقات سختی را برای شما رقم خواهد زد. ممکن است همسرتان خود را بابت چیزهایی سرزنش کند که به گریه نوزاد هیچ ربطی ندارند. اگر به گریه نوزاد که حاکی از نیازهای اولیه اوست مواجه شدید اما موفق به آرام کردنش نشدید، شما و همسرتان باید که به جای نوزاد مراقب حال همدیگر باشید. سعی کنید خونسرد بمانید و اگر همسرتان ناراحت یا مضطرب است اشکالی ندارد که نوزاد را در تختش به حال خود بگذارید تا حداکثر پانزده دقیقه گریه کند و همسرتان را به جایی ببرید که صدای گریه نوزاد را نشنود و دقایقی آرام گیرد. چند نفس عمیق بکشید تا آرام تر شوید. ضمنا می توانید از دوستان و نزدیکان بخواهید که برای کمک به خانه شما بیایند. به خودتان زنگ تفریح بدهید و بگذارید شخص دیگری تا مدتی درگیر کارهای نوزاد باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...