دانشنامه فرزند

مقایسه فرزندتان با دیگران
مقایسه فرزندتان با دیگران

دانشنامه فرزند: زمانی که شما پدر یا مادر می شوید خواه ناخواه با والدین دیگری که فرزندان شان همسن و سال نوزاد شما هستند آشنا خواهید شد. گذرانیدن وقت با دیگر پدر و مادرها مهم است زیرا باعث می شود که کامیابی ها و البته شکست های تان را با دیگرانی که حال و وضع شما را دارند در میان بگذارید. اما با این کار یک پدیده اجتماعی نیز سر بر می آورد که همانا چشم و هم چشمی والدین است.

کسب مدال پیشرفته ترین کودک

همه ما در اعماق وجودمان دوست داریم که همیشه برنده باشیم اما پدران و مادران تازه کار در این باره زیاده روی بسیار می کنند و می خواهند نوزادشان در همه کارها از هم سن و سالانش بهتر باشد. وقتی بهترین ها را برای فرزندتان می خواهید و در همان حال با بی خوابی و یادگیری مهارت های فرزندپروری هم دست به گریبانید احتمال افتادن به مسیر زیاده روی بسیار است. گاهی اوقات پرسشی نظیر «پس نوزاد شما هنوز فلان کار را انجام نمی دهد؟» دقیقا به میان سوالات ناخوشایند ذهن شما می رود و سوال «خدایا، حال فرزندم خوب است؟ آیا کارم را به خوبی انجام نداده ام؟» را به وجود می آورد.

سرعت رشد

حقیقت این است که نوزادان مختلف با سرعت های مختلف و متفاوتی رشد می کنند و باید بدین امر عادت کنید. به جای آن بهتر است بر این که چه والدین خوبی هستید و گوشزد کردن آن به همسرتان تمرکز کنید. هیچ گاه فرزندتان در بزرگسالی هنگامی که در خیابان راه می رود خودش را با هر رهگذری مقایسه نمی کند تا نتیجه بگیرد که در دوران کودکی زودتر از او راه رفتن را یاد گرفته است.

سعی کنید ذهن تان را بیش از حد با این موضوع که کودک تان چه کار می تواند بکند و چه کار نمی تواند بکند مشغول نکنید. فرزند شما با سرعتی که مناسب حال اوست رشد خواهد کرد. او بعضی چیزها را زودتر می آموزد و برای آموختن بقیه چیزها به زمان بیشتری نیاز دارد. به یاد داشته باشید که چیزی به عنوان الگوی کامل برای نوزاد کامل وجود ندارد. پس فقط آرام باشید، لبخند بزنید و از دوران کودکی فرزندتان لذت ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...