دانشنامه فرزند

پدران و ایجاد تعادل میان کار و زندگی
پدران و ایجاد تعادل میان کار و زندگی

دانشنامه فرزند: برای پدرانی که تازه صاحب فرزند شده اند بازگشت به زندگی کاری پس از تولد نوزادشان بسیار دشوار است. هر چه باشد وقتی شما پدر می شوید شغل دوم پدر بودن را هم دارید که این شغل بدون پیش زمینه و یا آموختن مهارت های مربوط بدان برای شما ایجاد شده است.

افزایش مسئولیت ها

فشار دو سویه و همزمان که با برخورد امور شغلی و انتظارات خانواده از شما شدت می گیرد می تواند بسیار پراسترس و خسته کننده باشد اما روحیه خود را از دست ندهید. همین حقیقت که این فشار را احساس می کنید بدان معناست که در تلاشید تا هم پدر خوبی و هم کارمند مسئولیت شناسی باشید. احساس کردن تنش های مربوط به مسئولیت های دوگانه شما کاملا سالم و طبیعی است. پدر شدن طرز تفکر شما را درباره امور شغلی تغییر خواهد داد. کار شما در نظرتان هم مهم تر خواهد شد زیرا به منابع مالی برای حمایت از خانواده جدید خود نیاز دارید و هم کم اهمیت تر زیرا حالا فرزندتان مرکز توجه شما است.

تعادل میان کار و زندگی

یافتن تعادلی میان کار و زندگی که هم مناسب حال شما باشد و هم همسر و فرزندتان کار دشواری است. شما باید آماده رویارویی با تردیدهایی که گاه و بی گاه به سراغ شما می آیند باشید. مهم این است که هدفی را در ذهن خود بسازید و برای رسیدن به آن با تلاش ادامه دهید. اگر با کارفرمای خود رابطه خوبی دارید آنچه را در ذهن تان می گذرد با او در میان بگذارید و ببینید می توانید حتی در کوتاه مدت هم که شده انعطافی به ساعات کاری خود بدهید. این امر بیشتر از آنچه تصور می کنید شدنی و امکان پذیر است.

هر چه هم که پیش بیاید نباید شوخ طبعی خود را از دست بدهید زیرا طبع خوش به شما کمک می کند که خوشبین باشید و زمام امور را از دست ندهید و روحیه خود را حفظ کنید. سعی کنید گاهی با نمایش قسمت های بامزه پرورش نوزاد برای همسرتان او را سرحال آورید. این با هم خندیدن هر چند تمام مشکلات را حل نمی کند اما شما را برای غلبه بر آن ها مجهز می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...