دانشنامه فرزند

نظم بخشیدن به زندگی پدرانه
پدر و کودک

دانشنامه فرزند: پدر بودن شما بدان معناست که شما نقش اصلی را در یک خانواده سه نفره بر عهده دارید و این نقشی نیست که بتوان با آن سهل انگارانه برخورد کرد. همان گونه که همه ما دوست داریم حضورمان در محل کار ضروری باشد، باید بدانید که حضور و نقش شما در خانه به راستی ضروری است زیرا شما یگانه پدر خانواده هستید.

برای بسیاری از ما این نبود عشق به خانواده نیست که باعث می شود در ارتباط با خانواده خود شکست بخوریم بلکه نبود سازماندهی امور است. این چالش برای هر پدری که تازه صاحب فرزند شده وجود دارد. اکنون زمانی است که باید رویکرد سهل انگارانه به خانواده را کنار بگذارید و در خانه هم از همان اصولی پیروی کنید که در محل کار برای خود تعریف کرده اید. اگر خود شما وقتی را برای سپری کردن با خانواده تان در نظر نگیرید ممکن است این اتفاق هرگز نیفتد. اگر شغل تان به گونه ای است که شما را از خانه دور نگه می دارد اطمینان حاصل کنید که وقتی به خانه باز می گردید همه وقت تان صرف خانواده شود. به خانواده تان کمک کنید تا دریابند آن ها اولویت شماره یک و در مرکز زندگی شما هستند.

اگر احساس می کنید که فشار کاری شما را آزار می دهد با همسرتان درباره برقرار کردن یک برنامه روزانه در خانه صحبت کنید. بدین توافق برسید که روزهای خاصی ممکن است کارتان طول بکشد اما در مواقع عادی بی شک سر ساعت به خانه باز می گردید. اگر روزی به جهت اتفاقی غیر منتظره مجبور شدید بیشتر در محل کارتان بمانید سعی کنید در عوض یک روز دیگر زودتر به خانه بازگردید. باید همواره با همسرتان تعادل داشته باشید. علاوه بر این که هر روز باید به حرف های همسرتان درباره این که آن روز چه اتفاقاتی برایش رخ داده گوش دهید، از اتفاقاتی که برای خودتان در محل کار افتاده هم برای او تعریف کنید. این کار باعث می شود که همسرتان احساس نزدیکی بیشتری با زندگی شغلی شما کند. اگر هم همسرتان شاغل است خوب است که با هم درباره برنامه کاری هفتگی گفتگو کنید.

ممکن است تمام روزتان سرکار افتضاح بوده باشد و یا رئیس تان بدخلق باشد اما حالا که خانه هستید کنار فرزندتان بنشینید و او را به هنگام خواب تماشا کنید و به صدای نفس کشیدنش گوش دهید، خواهید دید که به آرامی و به تدریج استرس آن روز محو می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...