دانشنامه فرزند

حضور پدر در زندگی کودک
پدر و فرزند

دانشنامه فرزند: تحقیقات نشان می دهند که مردان وقتی نخستین فرزندشان به دنیا آمد تمایل به گذراندن ساعات بیشتری در محل کار دارند، برای برخی این امر به علت نیازهای اقتصادی است اما بقیه اعتراف می کنند که ماندن در محل کار آسان تر از کلنجار رفتن با دنیای پر آشوب نوزاد است.

ما باید برای زندگی بهتر وقت بگذاریم. همه چیزهای غیر عادی که در زندگی وجود دارند را تجربه کنیم و به طور خلاصه زندگی کنیم نه این که صرفا زنده باشیم. با وجود زندگی ای که با ضرورت رقابت و اولویت بندی های پیچیده اش بر سر ما خراب می شود آسان است که بگذاریم روزها، هفته ها و حتی سال ها در چشم بر هم زدنی بی آنکه از آن ها بهره کامل گرفته باشیم بگذرند.

بزرگ ترین اشتباهی که یک پدر می تواند بکند عدم حضور در مواقع مناسب کنار فرزندانش است. اکثر ما کارهای مان را طوری اولویت بندی می کنیم که گویی تا سال های بسیاری زنده هستیم اما متوجه آن نیستیم که دوران کودکی فرزندمان در چشم بر هم زدنی سپری می شود. در دوران کودکی فرزندتان تعطیلات تابستان و اعیاد مختلف ارزش زیادی برای او دارند پس شما باید در این زمان ها کنار او باشید و به او توجه کنید.

بهتر است از همان روزها اول رشد فرزندتان متوجه این نکته باشید که در پناه پدر بودن لزوما به معنای حضور فیزیکی شما در کنار فرزندتان نیست. باید بیاموزید که با دنیای فرزندتان رابطه برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ گاه حتی به طور غیر عمد هنگام برقراری ارتباط با همسر و فرزندتان به کارها و امور دیگرتان رسیدگی نکنید و خود را کاملا در اختیار آن ها بگذارید. آن ها لیاقت توجه بسیار بیشتری از طرف شما را دارند. از همسرتان بخواهید که مشکلات تان در برقراری ارتباط با فرزندتان را به شما گوشزد کند. هر چه باشد شما می خواهید که پدر بهتری باشید و این کار به امنیت و آسایش فرزندتان در آغوش شما کمک خواهد کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...