دانشنامه فرزند

اوقات پدر و فرزندی
پدر و فرزند

دانشنامه فرزند: دیدگاه کودکان به موضوع زمان با بزرگسالان تفاوت دارد. آن ها بیشتر در لحظه حال زندگی می کنند. بدین ترتیب هر چه بیشتر با فرزندتان وقت بگذرانید به ویژه در سال های اول زندگی، رابطه بهتری با او خواهید داشت.

فرزندتان بر اساس کیفیت و کمیت زمانی که با او سپری کرده اید اهمیت خویشتن را ارزیابی می کند. هر چه که باشد وقتی شما کسی را دوست می دارید می خواهید که تا جایی که می توانید با او وقت بگذرانید. واضح است که شما هم محدودیت های خودتان را دارید و به جز فرزندتان مسئول چیزهای دیگری هم هستند اما مهم این است که ذهن تان را با ذهن فرزندتان هماهنگ کنید و اولویت بندی های تان را طوری برنامه ریزی کنید که هر چه بیشتر بتوانید در دسترس کودک تان باشید. هر چه کمیت بیشتری صرف گذراندن وقت با فرزندتان کنید احتمال این که کیفیت آن هم بالاتر رود بیشتر می شود.

از این که عشق تان را با دادن هدیه ای به فرزندتان ابراز کنید و بدین ترتیب از خود رفع تکلیف کنید بر حذر باشید. هدیه ای که کودک تان به راستی طالب آن است خود شما هستید. هدایای گران قیمت و تعطیلات پر هزینه اثر چندانی در ذهن فرزندتان نمی گذارند اما اوقات خوشی که صرف او کرده اید برای همیشه در ذهنش ماندگار خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...