دانشنامه فرزند

حمایت از مادر تازه کار
خانواده

دانشنامه فرزند: این که چه کسی چه نقشی را در خانه ایفا می کند در هر خانواده ای با دیگر خانواده ها تفاوت دارد. شما نباید نقش کسی را که به راستی بیشترین تاثیر را در زندگی فرزندتان دارد از یاد ببرید. نقشی که همسر شما در جایگاه مادر ایفا می کند خارق العاده است و حمایت از او در روزهای اول فرزند پروری اهمیت بسیار دارد.

کمک رسانی همه جانبه

منتظر نباشید که برای انجام دادن چیزهایی که خودتان هم می دانید باید انجام دهید از شما خواهش شود. وقتی که می بینید کاری از دست شما ساخته است باید که انجامش دهید، مثلا وقتی متوجه می شوید پوشک فرزندتان برای پنجمین بار هم کثیف شده است آن را عوض کنید، بگذارید این موضوع بهانه ای برای ارتباط بیشتر با فرزندتان باشد. گاهی زودتر و غیر منتظره از سر کار به خانه برگردید تا همسرتان بتواند کمی استراحت کند. شما کسی باشید که صبح ها چای و صبحانه را آماده می کند، البته بدون این که همسرتان از شما خواهش کند. ممکن است این حرف کلیشه ای باشد اما نیت شما از عملی که انجام می دهید مهم تر است.

توجه به اطراف

وقتی شما به عنوان تیم پدر و مادر کاری را آغاز می کنید باید که خود را جای همسرتان هم بگذارید و سعی کنید به امور از زاویه دیگری نیز نگاه کنید. اگر هم واقعا نمی دانید کدام کار خانه مانده است تا شما بتوانید انجامش دهید از همسرتان سوال کنید. با حضور نوزاد تمیز و مرتب کردن خانه همیشه لازم است. اگر نمی دانید ماشین لباسشویی چگونه کار می کند بهانه نیاورید و دستورالعملش را بخوانید. پیشنهاد دهید که آماده کردن شام با شما باشد. این کارها در رابطه میان شما و همسرتان معجزه می کند. تنها کاری که باید انجام دهید همکاری با همسرتان و سبک کردن بار اوست.

شنونده خوب برای همسر

بسیاری از مادرانی که تازه صاحب فرزند شده اند یکی از سختی های این دوره را تنهایی می دانند. همسرتان روزهای طولانی بسیاری را تنها در خانه و با دغدغه نوزاد در پیش رو دارد. همسرتان مجبور است به این روزمرگی خسته کننده و بدون هیجان عادت کند اما در عین حال نیاز دارد که وقتی در خانه هستید از روزی که پشت سر گذاشته و یا هر چیز دیگر صحبت کند. شما باید که شنونده خوبی برای او باشید.

ابراز محبت

هیچ وقت از جادوی کلام غافل نشوید. به خود یادآوری کنید که باید با کلمات خود روحیه همسرتان را بسازید. پدر بودن مسابقه خستگی و این که چه کسی روز بدتری را پشت سر گذاشته با همسرتان نیست. به جای این کار انرژی تان را صرف ستایش و تحسین کسی کنید که زندگی اش وقف فرزندتان شده است. به همسرتان بگویید که دوستش دارید، به او افتخار می کنید و این که او انسان بزرگی است. یک بار کافی نیست، باید مدام این سخنان را تکرار کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...