دانشنامه فرزند

آیا همسرتان شما را دوست دارد؟
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: آدم ها نیاز دارند بدانند که همسرشان دوست شان دارد و البته تنها راهی که واقعا می توان به این مسئله پی برد نحوه برخورد همسر است. تنها گفتن «دوستت دارم» کافی نیست. همسرتان نیاز دارد که این عبارات و الفاظ با اعمال و رفتاری که نمایانگر این دوست داشتن است تایید شود.

زمانی می فهمید دوست تان دارند که همسرتان با شما به ادب و احترام رفتار کند. از با شما بودن لذت ببرد و بخواهد با شما وقت بگذراند. زندگی اش را با شما تقسیم کند و عقاید شما را ارج نهد. زمانی می فهمید دوست تان دارند که همسرتان به چیزهای مورد علاقه شما علاقه نشان دهد، شادی شما برایش مهم باشد، متعهد به حل اختلافات و به حداقل رساندن تنش باشد و بخواهد از نظر فیزیکی نزدیک و مهربان باشد.

در هر رابطه ای وقت هایی هست که مهربان و دلسوز بودن در حق همسر دشوارتر است، مانند زمانی که در مرحله ای از زندگی با دشواری خاصی درگیر هستید مانند بچه دار شدن، نقل مکان، بیکاری و کنار آمدن با بازنشستگی. تنش مضاعف در این شرایط به یقین قربانی خود را می گیرد. اما در این مواقع همان وقتی است که باید ذخایر بیشتری از توجه و محبت را بیابید. کشف نحوه صحبت کردن و گوش دادن با احترام و همدلی و توانایی مدیریت اختلاف به صورتی که به هر دوی شما احساس پیروزی دست دهد از مهارت های ضروری زندگی زناشویی به شمار می آید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.9 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...