دانشنامه فرزند

نابودگرهای روابط زناشویی
اختلاف زن و شوهر

دانشنامه فرزند: هیچ رابطه ای نمی تواند بدون عشق، اعتماد و احترام به خوشی ادامه یابد. این ها مایحتاج ضروری یک رابطه موفق هستند و وقتی شما از خط قرمز می گذرید و روی این اصول پا می گذارید باید حساب خود را ورشکسته بدانید و به رابطه خود پایان دهید.

سوء استفاده

سوء استفاده چه زبانی باشد، چه احساسی و چه جسمی هیچ گاه در یک رابطه پذیرفتنی نیست. رابطه باید مأمنی باشد که شما در آن احساس عزیز بودن کنید. اگر شما یا همسرتان دارید طرف دیگر را با تهدید، ارعاب یا دغلکاری کنترل می کنید بالاخره وقتی می رسد که طرف همه چیز را تمام می کند.

خیانت

هر گونه ایجاد خلل در اعتماد در سطح گسترده خیانت به حساب می آید. چنانچه شما یا همسرتان آگاهانه دارید کاری می کنید که دیگری را می رنجاند باید گفت خطر نابود کردن رابطه، شما را تهدید می کند. یک رابطه می تواند خیانت را تاب بیاورد اما پشت سر گذاشتن آن بی اندازه طاقت فرسا و دردناک است.

دورنگی

داشتن حریم خصوصی با مخفی کاری خیلی فرق دارد. فارغ از اینکه تا چه حد به همسرتان نزدیک هستید همچنان فردی مجزایید و حق دارید حریمی از آن خود داشته باشید اما اگر مخفی کاری می کنید و دروغ می گویید انگیزه شما در نگه داشتن بعضی مسائل پیش خودتان گول زدن همسرتان است. صداقت پیش نیاز اعتماد و ضرورت هر رابطه است.

حسادت

حسادت یکی از بزرگ ترین قاتلان عشق است. ریشه حسادت ضعف در خودباوری است، اینکه نتوانید بپذیرید همسرتان شما را دوست دارد و شما را و تنها شما را می خواهد.

تعصب

تعصب معمولا همراه با حسادت است اما خود نیز به تنهایی می تواند یک مشکل باشد. وقتی فردی با همسر خود مثل جزیی از دارایی هایش رفتار می کند و حس می کند این حق را دارد درباره همه چیز تصمیم بگیرد در این رابطه تساوی برقرار نیست. یک رابطه موفق از دو فرد مجزا تشکیل شده است که یکدیگر را تشویق می کنند خودشان باشند.

خودخواهی

وقتی شما کسی را دوست دارید نیازهای او را مقدم بر نیازهای خود قرار می دهید و می دانید که او نیز دقیقا همین کار را می کند. بدین طریق رابطه ای از نوع بده بستان متقابل می سازید و هر دو می دانید برای رفع نیازهای تان لازم نیست بجنگید.

بی اعتنایی

بی اعتنایی یعنی شما دیگر اهمیتی نمی دهید. اهمیتی نمی دهید دعوا بکنید یا نکنید، اهمیتی نمی دهید وقت بگذارید یا با هم حرف بزنید یا حتی اهمیتی نمی دهید رابطه تان به لجن کشیده شود. در این حالت دیگر واقعا مشکل شما جدی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...