دانشنامه فرزند

اهمیت سازگاری در روابط زناشویی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: سازگاری نقطه آغازی مهم برای یک رابطه موفق است. داشتن علایق مشترک و نگاه یکسان به زندگی قطعا می تواند رابطه را آسان تر کند. سازگاری رشته ای قلمداد می شود که یک سر آن «بسیار شبیه» و سر دیگرش «کاملا متفاوت» است و رابطه شما جایی در طول این رشته قرار می گیرد.

سازگاری در طول سال ها تغییر می کند. همچنان که رشد می کنید و به سمت کمال می روید دیدگاه تان به زندگی و همچنین خواسته های تان تغییر می کند. پس حتی اگر شما و همسرتان ده سال پیش کاملا با هم سازگار بوده اید دلیل بر این نیست که امروز همچنین حسی داشته باشید. در ضمن باید قبول کنید تفاوت بخش اجتناب ناپذیری از فردیت است. اساس هر رابطه موفقی داشتن ارتباط خوب است. وقتی بتوانید مذاکره کنید و به توافق برسید می توانید بر بیشتر اختلافات موجود در مسیر سازگاری غلبه کنید.

ناسازگاری هایی که غلبه بر آن ها دشوار است جایی رخ می دهند که سازگاری مستلزم از خودگذشتگی بیش از حد باشد. این موارد حوزه هایی از زندگی هستند که با عمیق ترین بخش شخصیت شما سر و کار دارند، اجزایی بنیادین که به هیچ وجه نمی خواهید تغییر بدهید. این حوزه ها شامل موارد زیر هستند:

  • ارزش های اخلاقی: این ها بخشی اساسی از شخصیت شما را می سازند، برای مثال کسی که با این اعتقاد پرورش یافته که دروغ گناهی مسلم است برایش بی نهایت دشوار است که با یک کلاهبردار به تفاهم برسد.

  • اهداف زندگی شخصی: اینکه فردی بخواهد بچه دار بشود، دور دنیا را بگردد یا از کیش و آیین خاصی پیروی کند ممکن است از جمله این اهداف باشند. اگر اهداف شما با همسرتان متفاوت باشد احتمالا دست کم یکی از شما همیشه از زندگی اش عمیقا ناراضی است.

  • درک درست از تعهد و وفاداری: در این مورد داشتن نگاهی مشترک ضروری است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...