دانشنامه فرزند

اهمیت مسائل مربوط به زندگی روزمره
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: بسیاری از زوج ها به اهمیت کار کردن با هم و در کنار هم بودن در عرصه های عملی زندگی واقف نیستند. وقتی زندگی روزمره خوب پیش می رود چندان اهمیتی به با هم بودن نمی دهید، اما اگر اوضاع خوب پیش نرود ممکن است همین مسئله باعث تنش و رنجش شدید شود.

گاهی برخی از مردم تصور می کنند که تفاوت شان در نحوه انجام کارها چندان مهم نیست. مردم انتظار دارند وقتی یکدیگر را دوست دارند، ارزش های شان با هم سازگار است و با یکدیگر صمیمی هستند دیگر گرداندن خانه و خانواده به آسانی پیش برود یا اگر مشکلی پیش بیاید راحت بتوانند از پس آن برآیند. اما اغلب این ناراحتی ها و مشکلات کوچک می توانند فرساینده و نفس گیر باشند. به راحتی می توانید بر این تفاوت های عملی فائق آیید اما برای این کار باید تعیین کنید که کجا می خواهید تغییر ایجاد کنید. در اینجا فهرستی از مسائل روزمره که ممکن است مشکل آفرین باشند آمده است:

  • دوستان: چقدر آن ها را می بینید و چقدر باید در زندگی تان تاثیر گذار باشند.

  • سرگرمی و فعالیت ها: آیا باید این کارها را با هم یا جدا از هم انجام دهید و یک اولویت تفریحی باید چه درصدی از زندگی تان را به خود اختصاص دهد.

  • خانه: چه کسی باید چه کاری را انجام دهد و این کار چگونه باید انجام شود.

  • اقوام سببی: چقدر لازم است آن ها را ببینید و چقدر حق دارند در زندگی تان دخیل باشند.

  • پول: چقدر باید خرج کنید و چقدر باید پس انداز کنید. برای چه چیزی باید خرج کنید و برای چه چیزی باید پس انداز کنید.

  • بچه داری: باید مشخص باشد که چه کسی باید چه کاری انجام دهد و این کار چگونه باید انجام شود. منظور مسائلی است مانند اینکه کودکان چه غذایی باید بخورند، چه وقت به رختخواب بروند، در کدام مدرسه درس بخوانند و چه کسی مسئول امور تربیتی و انضباطی شان باشد.

  • کار: چگونه تعادل میان کار و زندگی را که مدام به هم می خورد بیابید و به جایش بازگردانید و خیال تان راحت شود که هنوز برای همدیگر زمان و انرژی دارید.

شاید متوجه شده باشید که این فهرست حاوی «باید» های زیادی است چرا که تصمیم های شما درباره چگونگی اداره زندگی تان، اغلب به نظر امری می آیند. راه های فراوان و گوناگونی برای انجام درست کارها وجود دارد حال آنکه انجام نادرست آن ها تنها از چند راه محدود اتفاق می افتد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...