دانشنامه فرزند

ارزیابی نقاط قوت رابطه زناشویی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: وقتی رابطه ای به شرایط دشواری بر می خورد ممکن است به سادگی چیزهایی را که خوب پیش می روند و خوشحال تان می کنند فراموش کنید. نقاط منفی و بد طوری کورتان می کنند که دیگر خوبی ها را نمی بینید. اگر حس کنید همسرتان شما را نا امید کرده است احتمالا برای تنبیه او بابت رنجشی که باعثش شده هر نوع لذتی را از خود و او دریغ می کنید.

ارزش گذاری نقاط قوت

مردم اغلب وقتی رابطه شان دچار چالش می شود نقاط مثبت را فراموش می کنند اما این دقیقا همان زمانی است که بیش از هر وقت دیگری نیاز دارید به آن نقاط قوت بها دهید. اگر سخت است میزان اهمیت و ارزش برخی نقاط قوت رابطه تان را تشخیص دهید، زندگی را بدون آن ها تصور کنید. وقتی به فکر جدایی یا شاید رابطه داشتن با فرد دیگری می افتید مایلید تنها مشکلاتی را ببینید که قرار است از شر آن ها خلاص شوید نه سرمایه ای که قرار است از دست دهید.

تکیه بر نقاط قوت

وقتی بدانید در کدام حوزه بیشتر همدیگر را درک می کنید آن وقت می توانید با اطمینان بر آن نقطه قوت تکیه کنید. اگر هر دو عاشق یک نوع سرگرمی هستید بیشتر به آن سرگرمی بپردازید. نقاط قوت تان هر چه هستند سعی کنید آن ها را به حداکثر برسانید. این کار نه تنها باعث می شود به عنوان زن و شوهر به هم احساس نزدیکی کنید بلکه به شما انگیزه می دهد روی حوزه های دیگر رابطه تان کار کنید تا مبادا آنچه را که دارید از دست بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...