دانشنامه فرزند

باورهای اشتباه درباره عشق
عشق

دانشنامه فرزند: در فرهنگ امروز مردم بی نهایت درباره اهمیت عشق ورزیدن به یک فرد صحبت می کنند، اما عشق احساسی است که می آید و می رود، آنچه مهم است این است که شما رابطه تان را بر شالوده ای عمیق تر بنا کنید که مستقل از احساسات تان بتواند پایدار بماند. هر چه درباره عشق شنیدید باور نکنید. احساسات تند و آتشین ممکن است جذاب به نظر بیایند اما نه برای اینکه رابطه تان شالوده ای مستحکم پیدا کند.

  • عشق شیرین ترین چیز است؟ بعضی وقت ها عشق شیرین است اما بعضی وقت ها هم می تواند بی اندازه تلخ باشد. یکی از خرد کننده ترین تجربه های روی زمین، احساس پس زده شدن از سوی کسی است که عاشقش هستید. متاسفانه در هر رابطه ای ممکن است گاه چنین احساسی را تجربه کنید مثلا وقتی که همسرتان دچار بیماری، تنش، خستگی یا بحرانی بیرونی است که توجهش را به خود جلب کرده است.

  • عشق بر همه چیز غالب است؟ عشق بر اعتیاد، خیانت، خشونت و اذیت و آزار در خانواده یا سوء استفاده غلبه نمی کند. همچنین شاید نتوانید بر اختلاف های موجود بر سر ارزش ها و خواسته های بنیادین در زندگی هم که برای شادی فرد ضروری اند غلبه کند. هر کسی برای خود فهرستی از حداقل خواسته هایش دارد و اگر این خواسته ها محقق نشود عشق نمی تواند جای خالی آن را پر کند.

  • عشق جاودانی است؟ متاسفانه آمار طلاق چیز دیگری می گوید. گرچه عشق ممکن است ابدی باشد، در بسیاری از موارد هم موقتی است چون انسان ها تغییر می کنند. عشق تنها زمانی می تواند ابدی باشد که با تعهد دو طرف و تلاش هر دو همراه باشد. اگر زن و شوهر ها نتوانند بر سر تغییرات اجباری و چالش هایی که زندگی با خود دارد با هم مذاکره کنند، عشق به مرور رنگ می بازد و نهایتا می میرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...