دانشنامه فرزند

وجود تفاوت ها در زندگی زناشویی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: زوج هایی که نمی توانند تفاوت های شان را بپذیرند گویی رابطه شان را بر شالوده ای سنگی بنا نهاده اند. زوج های شاد از منحصر به فرد بودن شان لذت می برند و با هم رشد می کنند. پس وقت و انرژی خود را برای شبیه کردن همسرتان به خودتان تلف نکنید.

هر چه شناخت تان از یک فرد بیشتر می شود جنبه های بیشتری کشف می کنید که در آن ها با او متفاوتید، نه فقط به خاطر اینکه عشق در اوایل رابطه کورتان می کند بلکه بدان جهت که هر چه در طول زندگی با هم گام بر می دارید و پیش می روید تفاوت های تان ممکن است در تجربیاتی که به آن ها دست می یابید خود را نشان دهند. اگر بپذیرید که تفاوت ها بخشی اجتناب ناپذیر از یک رابطه عاشقانه هستند می توانید کشف کنید چگونه به جای آنکه علیه شان بجنگید به درستی با آن ها کنار بیایید. در اینجا فهرستی از حوزه هایی که گاه تفاوت در آن ها برای رابطه زناشویی مشکل می آفرینند ارائه شده است:

  • رفتار: هر کسی به روشی اندک متفاوت کارها را انجام می دهد. شاید این روش با روش شما برای غذا پختن، ظرف شستن، یادداشت گذاشتن، خرید کردن، پیامک فرستادن یا سر هم کردن تیر و تخته منزل یکی باشد، شاید هم نباشد.

  • احساسات: اگر روش ابراز احساسات زن و شوهر متفاوت باشد ممکن است شرایط به نوعی برای شان سخت شود. شاید این تفاوت تنها در این باشد که یکی از لطیفه ای که دیگری را می خنداند خنده اش نمی گیرد، شاید هم عوامل عصبانیت و رنجش آن ها فرق داشته باشند.

  • دوستان و اقوام: زن و شوهرها اغلب در نوع ارتباطی که با اقوام و دوستان خود برقرار می کنند با هم فرق دارند. بعضی ها بیش از دیگری حرف می زنند، بیشتر رازهای خود را بازگو می کنند، بیشتر دیگران را دعوت می کنند یا پر سر و صداتر و یا ساکت ترند.

  • عقاید: اختلاف عقیده ممکن است در هر سطحی وجود داشته باشد از مسائل ساده ای مثل اینکه رنگ آبی به شما می آید یا نه تا مسائلی مثل انتخاب بهترین تیم فوتبال تا برسد به مسائلی که بالقوه مهم هستند.

  • سلایق: ممکن است تفاوت میان زن و شوهر در نوع غذای مورد علاقه، سرگرمی، محیط خانه، تفریحات، دوستان و روابط جنسی مورد پسندشان بروز کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...