دانشنامه فرزند

قبول تفاوت ها در زندگی زناشویی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: شما به عنوان افرادی مجزا متفاوت هستید، بعضی از این تفاوت ها میان زن و شهر پذیرفتنی است و حتی ممکن است سودمند هم باشد. تفاوت های موجود در رابطه زناشویی می توانند به شما فرصت بزرگ شدن بدهند. می توانید با مصالحه یا انعطاف پذیری متقابل بر سایر تفاوت ها غلبه کنید. به تفاوت های یکدیگر احترام بگذارید، این احترام به زندگی مشترک تان ارزش بیشتری می بخشد.

  • به خودتان اعتماد داشته باشید. درگیری با تفاوت ها گاهی نشانه ضعف خودباوری است. اگر مدام نگران باشید که اشتباه می کنید یا به عقاید خود شک داشته باشید ممکن است به جای اینکه تفاوت های میان خود و همسرتان را تمایزهای ساده ببینید، آن ها را درست یا غلط قلمداد کنید. هر وقت متوجه تفاوتی می شوید ممکن است آن را گواهی بر اشتباه خود ببینید و حتی بیش از پیش نسبت به خودتان بدبین شوید یا آن را چالشی ببینید که مجبورید در مقابلش از خود دفاع کنید.

  • کنجکاو باشید نه ستیزه جو. اگر کاری که همسرتان می کند از دید شما بی معنی است حتما این مسئله را جوری با او در میان بگذارید که فکر نکند به او می گویید عقلش نمی رسد. هنگامی که همسرتان کاری را به روشی متفاوت انجام می دهد به جای اینکه به او بگویید «آخه این چه کاریه؟» بگویید «من تا حالا هیچ وقت این جوری این کار را نکرده ام، این روش چه حسنی دارد؟»

  • بر شباهت ها تکیه کنید. اگر درگیر برخی مشکلات هستید به خود یادآوری کنید که در بسیاری موارد با همسرتان شباهت دارید و حتما بر آن موارد تاکید کنید. مثلا اگر سلیقه تان در باب موسیقی یکی نیست اما در زمینه فیلم سلیقه یکسانی دارید بیشتر به سینما بروید.

  • به هم احترام بگذارید. اگر فکر یا احساس یا نحوه عملکرد کسی مثل شما نباشد آن فرد متفاوت است نه اینکه اشتباه می کند. این موضوع را همه می دانند اما پیاده کردن آن در عمل کمی سخت است. پس به تفاوت های یکدیگر احترام بگذارید و با آغوش باز پذیرای شان باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...