دانشنامه فرزند

هفته سی و ششم بارداری
بارداری در هفته سی ششم

دانشنامه فرزند: وزن فرزند شما در این زمان، روزانه حدود 30 گرم افزایش می یابد. او مشغول افزایش چربی، زیر پوست خود می باشد تا بتواند دمای بدنش را تنظیم نماید. از آن جایی که در حال نزدیک شدن به زمان زایمان خود می باشید، بهتر است ترس خود را از این موضوع کنار گذاشته و به لحظات زیبایی که فرزند تان پس از زایمان برای تان به وجود می آورد بیاندیشید.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته سی ششم

این هفته نوزاد شما لایه های چربی بیشتری را جذب خواهد کرد. او هم چنین توانایی تغذیه شدن از راه مکیدن را هم تکمیل خواهد کرد. سر کودک احتمالا در این هفته داخل لگن شما قرار خواهد گرفت. تقریبا تمام اعضای بدن در این هفته به بلوغ می رسند، اگر کودک در این هفته متولد شود 90 درصد شانس ادامه حیات بدون دخالت های پزشکی را دارد. قد کودک 47 سانتیمتر و وزن او حدود 2750 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته سی ششم

قله رحم در این هفته، دقیقا به زیر استخوان جناغ سینه می رسد. بزرگی رحم ممکن است تنفس طبیعی شما را با مشکل مواجه کند. اگر اولین بار است که باردار شده اید، ممکن است ظرف چند هفته بعد سر کودک داخل حفره لگن شما شود. با وقوع چنین حالتی مشخص می شود که کودک توانایی عبور از حفره لگنی را به راحتی و بدون مشکل دارد. در بارداری های بعدی این حالت تا زمان شروع درد های زایمانی برای شما ایجاد نمی شود.

باید ها

  • از این هفته به بعد مراقبت های قبل از بارداری برای شما باید هر هفته انجام شود.

  • بد نیست از این به بعد از نوار های بهداشتی و طبی استفاده کنید، چون ممکن است به خاطر فشار رحم به مثانه به هنگام سرفه و یا عطسه کردن، کنترل ادرار خود را از دست بدهید و البته این امر موضوعی عادی است.

نباید ها

  • از این هفته به بعد از پرواز با هواپیما خودداری نمایید.

بیشتر بدانید

ممکن است سینه های بعضی از خانم ها قبل از این که نوزاد به دنیا بیاید، بزرگ تر و حساس تر شوند. مراقبت کردن، دوشیدن یا ماساژ دادن سینه در زیر دوش گرم می تواند درد را تسکین دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 365 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...