دانشنامه فرزند

تاثیر رشد فردی در زندگی زناشویی
زندگی زناشویی

دانشنامه فرزند: رشد فردی یا پیشرفت فردی یک جنبه اجتناب ناپذیر از آدم بودن است. همان طور که شما پیوسته اطلاعات بیشتری از محیط و تجربیات زندگی خود کسب می کنید مغزتان هم پی در پی تغییر می یابد. این رشد فردی ممکن است رابطه زناشویی را تحت فشار قرار دهد، اگر کسی را که با او ازدواج کرده اید دقیقا همان طور که روز اول بود دوست داشته باشید شاید برای تان سخت باشد که شاهد دگردیسی او باشید.

  • فردیت را پذیرا باشید. شما و همسرتان افراد منحصر به فردی هستید و این بدان معناست که شما دو نفر با رویدادهای زندگی به روش های متفاوت کنار می آیید و به روش های متفاوت پیشرفت می کنید.

  • یاد بگیرید. در پیچ و خم تغییرات زندگی در می یابید که بعضی وقت ها روش شما در رو به رو شدن با یک تغییر بهتر است و گاهی همسرتان روش بهتری نسبت به شما دارد. به جای تمرکز بر بی کفایتی های خود یا حرص خوردن بابت توانایی های همسرتان از هر فرصتی استفاده کنید تا از هم چیز یاد بگیرید و برای دفعه بعد آماده تر باشید.

  • به یکدیگر تکیه کنید. هر کس قدرت رویارویی با مشکلات خاصی را دارد. سعی کنید وقتی یکی از شما حس می کند منابع قدرتش تخلیه شده اند، دیگری منابع تامین قدرت او باشد.

  • مشوق رشد و پیشرفت یکدیگر باشید. بیشتر افراد در اعماق قلب شان واقعا می خواهند همسرشان بتواند از تمام ظرفیت های بالقوه خود استفاده کند و در شغل، سرگرمی و هر چیز دیگری که برایش اهمیت دارد پیشرفت کند. اگر حس می کنید رشد همسرتان برای شما تهدید آمیز است از خودتان دلیلش را بپرسید. آیا به موفقیت او حسودی می کنید؟ آیا نگرانید این موفقیت مشکلات رابطه تان را پر رنگ کند؟ مسئله هر چه هست باید با آن موجه شوید نه اینکه جلو رشد همسرتان را بگیرید.

  • در تجربیات از یکدیگر حمایت کنید. کاری کنید خیال همسرتان راحت باشد که شما صد در صد پشت او هستید حتی اگر حس می کنید او در موقعیتی متفاوت با شما قرار دارد. به او بگویید عاشقش هستید، به او احترام می گذارید و او برای تان ارزش دارد.

  • نقاط اتصال را حفظ کنید. اگر حس می کنید که انگار دارید از هم دور می شوید تمرکزتان را روی مواردی بگذارید که هنوز در آن ها نقطه اتصال دارید، برای علایق مشترک تان دقت بیشتری صرف کنید و بکوشید پیرامون مشترکات تان با هم صحبت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...