دانشنامه فرزند

صحبت کردن با یکدیگر
صحبت کردن با یکدیگر

دانشنامه فرزند: سنگ بستر هر رابطه موفقی توانایی در صحبت کردن با یکدیگر است. ارتباط راهی است که از طریق آن صمیمیت ایجاد می کنید و اختلافات را حل و فصل می نمایید. بی شک سریع ترین و بارزترین راه ارتباط این است که دهان و گوش های خود را باز کنید و با هم حرف بزنید.

رفع موانع صمیمیت

بدون صحبت کردن شما دو فرد مجزایید که فقط زیر یک سقف زندگی می کنید، با صحبت کردن شما یک زوج می شوید که سقفی را با هم سهیم هستید. افرادی که درباره دنیای درون شان حرف نمی زنند خود را یکه و تنها در درون خود حبس می کنند. بعضی از زوج ها روزهای اول خیلی خوب با هم حرف می زنند چون مشتاقند هم را بشناسند، سوالات زیادی می پرسند و با علاقه به پاسخ های هم گوش می دهند. ممکن است به سادگی دچار این توهم شوید که همسرتان را کامل می شناسید و هیچ چیز جدیدی برای کشف در او نیست اما آدم ها همواره در حال تغییر و رشد هستند و موضوع هم برای حرف زدن بی شمار است.

اگر ارتباط میان شما و همسرتان افت کرده است اولین کاری که باید بکنید این است که درباره آن حرف بزنید، بگویید دل تان برای صحبت هایی که در گذشته داشته اید تنگ شده است و دوست دارید بیشتر برای ارتباط داشتن با هم وقت بگذارید.

کنار آمدن با تفاوت ها

اختلاف عقاید بخشی رایج و معمول از زندگی مشترک است. پس برای اینکه یک رابطه موفق باشد باید راه هایی برای مدیریت این اختلافات بیابید. ارتباط فراهم کننده پلی است تا زن و شوهر شناخت شان را نسبت به یکدیگر شکل دهند و بتوانند هنگامی که اختلافات بر سر راه شادی شان سبز می شود در کنار هم راه حل آن ها را بیابند. زوج هایی که می توانند خوب درباره مسائل بحث کنند لازم نیست نگران اختلاف نظرهای گاه به گاه باشند. در واقع اختلاف نظر سازنده می تواند زن و شوهر را به هم نزدیک تر کند چون باعث می شود آن ها به رابطه و عشق شان به یکدیگر اطمینان پیدا کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...