دانشنامه فرزند

وقت گذاشتن برای همسر
وقت گذاشتن برای همسر

دانشنامه فرزند: وقت پیدا کردن برای یکدیگر به معنای تغییر دادن عادت ها و ایجاد یک برنامه روزانه جدید است. بسیاری از زوج هایی که در رابطه شان دچار مشکل شده اند مدت زمانی که به یکدیگر اختصاص می دهند به مرور محدود و محدودتر شده است. وقتی زمان با هم بودن دیگر جذاب و لذت بخش نباشد و تنش در آن حس شود دو طرف به جای اینکه با هم وقت بگذرانند کارهای دیگری برای انجام دادن و سرگرم شدن پیدا می کنند.

تغییر دادن عادت های روزمره ممکن است سخت باشد مگر اینکه هر دوی شما متعهد به ایجاد زمان های بیشتر در برنامه خود و یافتن کارهای جدید برای انجام دادن شوید. کلید ایجاد یک برنامه روزمره جدید خلاقیت است. برنامه روزمره شاید کسالت بارترین چیز در دنیا باشد اما این قضیه به این بستگی دارد که شما می خواهید چه کار کنید و تا چه حد حاضرید در برنامه تان انعطاف به خرج دهید.

  • روزانه: به دنبال خرده زمان هایی باشید که می توانید در طول روز به چنگ بیاورید مثلا پانزده دقیقه در صبح برای صرف صبحانه، پنج دقیقه وقت ناهار برای صحبت تلفنی و اندک زمانی در هنگام شب برای پیاده روی، شام خوردن، دیدن اخبار یا حرف زدن از این قبیل زمان ها است.

  • هفتگی: قطعات بزرگ تر زمان را که در آن ها می توانند صمیمانه تر با همسرتان ارتباط برقرار کنید کنار بگذارید. باید در هفته زمانی را هماهنگ کنید که با هم پای یک فیلم بنشینید و استراحت کنید و یا با هم کار سرگرم کننده ای انجام دهید. اگر این زمان ها در برنامه تان بیش از یک بار در هفته باشد بهتر است اما به یاد داشته باشید کیفیت مهم تر از کمیت است.

  • ماهانه: حداقل یک روز در ماه سعی کنید برنامه ای بیرون از خانه ترتیب دهید. یک روز کامل که دو نفرتان با هم بدون هیچ مزاحمتی وقت بگذرانید. اگر چنین چیزی به دلیل تعهدات کاری یا وجود فرزندان تان به هیچ وجه برای تان ممکن نیست هر دو ماه یک بار، یک روز وسط هفته از مرخصی استفاده کنید. با این کار در واقع شش روز در سال را به رابطه زناشویی تان اختصاص می دهید.

اگر چیزهایی در برنامه تان بگنجانید که تا به حال هرگز انجام نداده اید به احتمال قوی یکی دو جا به مشکل بر می خورید. اگر چیزی آن طور که انتظار داشتید پیش نرفت با هم بنشینید و ببینید برای رفع مشکل چه کار می شود کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...