دانشنامه فرزند

هفته سی و هفتم بارداری
بارداری در هفته سی هفتم

دانشنامه فرزند: محل کار همسر خود را به خوبی بدانید و تلفن های مهم و ضروری را یادداشت کنید. اگر ماشین دارید بهتر است در طی این روز ها باک بنزین خود را پر نگهدارید و بهتر است در صندلی عقب ماشین پتویی قرار دهید. کار هایی که باید انجام گیرد را یادداشت کنید تا دستخوش فراموشی نگردند.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته سی هفتم

نوزاد شما کاملا تکامل یافته است و به زودی پا به این جهان خواهد گذاشت. او می تواند در هر روز از روز های این هفته متولد شود. در این هفته به دنبال رشد کودک پای او به زیر جناغ سینه خواهد رسید. قد کودک در این هفته حدود 48.2 سانتیمتر و وزن او 2800 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته سی هفتم

اگر این بارداری، بارداری اول شما باشد به دنبال ورود سر کودک به داخل لگن حس درد در زیر دنده ها و تنگی نفس تسکین می یابد. تا شما در مرحله دوم وضع حمل نباشید، زمان رفتن به بیمارستان نیست. این مرحله زمانی است که دهانه رحم شما از 3 تا 7 سانتی متر باز شده باشد. انقباضات شما و درد ناشی از آن، هر دفعه تا یک دقیقه به طول بیانجامند و خیلی هم دردناک هستند. این نوع درد در شکم، پایین کمر و بالای ران شما احساس می شود. در این زمان است که خانم ها درخواست مسکن می کنند. به تدریج شما وارد مرحله انتقالی می شوید. در این زمان انبساط دهانه رحم که آن را 10 سانتی متر گشاد تر کرده است، متوقف می شود و درد بدون وقفه ادامه می یابد.

باید ها

  • اگر کودکان دیگری دارید بهتر است در این هفته مقدمات و وسایل لازم را برای آن ها مهیا سازید و از خانواده خود بخواهید در زمانی که شما از آن ها دور هستید، نگهداری آنان را به عهده گیرند.

نباید ها

  • تا درد های زایمان به پنج دقیقه یک بار نرسد، وقت بیمارستان رفتن نیست.

بیشتر بدانید

مدت طبیعی حاملگی دوقلویی تا هفته ی 37 بارداری است و اگر تا این هفته کودکان متولد نشوند بهتر است شما تحت نظر قرار گیرید.

به طور طبیعی کودکان سوم و چهارم زود تر به دنیا می آیند. هیچ کس نمی داند که چه عاملی باعث تولد او خواهد شد، ولی موقعی که زمان تولد او فرا برسد، بدن شما مواد شیمیایی به نام پروستاگلاندین ترشح می کند که گردن رحم را نرم و منبسط می کند. این مسئله باعث می شود که شما انقباضات و درد ناشی از آن را تجربه کنید، ولی هنوز در مرحله وضع حمل قرار نگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 304 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...