دانشنامه فرزند

فعالیت های مشترک در زندگی زناشویی
فعالیت های مشترک در زندگی زناشویی

دانشنامه فرزند: وقتی توانستید فرصتی مخصوص با هم بودن تان در برنامه بگنجانید مشکل بعدی این است که می خواهید با این فرصت چه کنید. اگر شما هیچ کاری نداشته باشید بکنید و یا همیشه یک کار را تکرار کنید رابطه های زناشویی هم ممکن است کسالت آور شوند.

شاید این گفتگو برای تان آشنا باشد: «خب امشب برنامه چیه؟»، «فرقی نمی کنه، هر چی تو بگی»، «تو دوست داری چه کار کنیم؟»، «واسه من واقعا فرقی نمی کنه، چرا تو نمی گی؟». کارهایی که در نظر می گیرید به شخصیت و وقت شما بستگی دارد. ممکن است ذاتا فعال باشید و ترجیح دهید کارهایی انتخاب کنید که بدن یا ذهن تان درگیر شود و یا ممکن است برای وقت استراحت کارهای سبک تر و ملایم تر را بیشتر بپسندید. بعضی ها سرگرمی های خلاقانه یا بازی های فکری را دوست دارند که می توانند به تنهایی انجام دهند حال آنکه دیگران به دنبال فعالیت ها یا ورزش های گروهی هستند. مهم نیست چه فعالیتی انتخاب می کنید فقط باید چیزی را انتخاب کنید که هر دو از انجام شان لذت ببرید و رابطه تان را تقویت کند. ایده آل این است که سعی کنید میان موارد زیر تعادل ایجاد کنید:

  • سرگرمی های مفرح: این فعالیت ها که می توانید با هم از آن ها لذت ببرید روح شیطنت و بازیگوشی را در شما بیدار می کنند، مانند ورزش، بازی یا فعالیت های خلاقانه. رابطه جنسی هم برای افزودن به این فهرست گزینه خوبی می باشد.

  • فعالیت های گروهی: سپری کردن وقت با دیگران می تواند پیوند میان زن و شوهر را محکم تر کند چون باعث شکل گیری «ما»یی می شود که از «آن ها» متمایز است.

  • وقت گذرانی های صمیمانه: این ها فرصت های برنامه ریزی شده ای هستند که با هم تنهایید و زمان و مکان برای صحبت کردن مناسب است. می توانید بیرون بروید، با هم قدم بزنید، غذایی بخورید یا فقط در پارک یا کافه بنشینید.

  • فعالیت های مفید مربوط به خانه: این فعالیت ها نیازمند کار تیمی هستند و کمک می کنند حس کنید هدف و ریشه های مشترک دارید مانند خرید کردن، غذا پختن، چیدمان وسایل یا تمیز کاری انباری. انجام چنین کارهایی نه تنها باعث ایجاد صمیمیت می شود بلکه با همکاری هم می توانید آن ها را در نصف زمان معمول انجام دهید.

  • اوقات فراغت آرامش بخش: در این زمان ها فارغ از کار با هم خلوت کنید. برای کسانی که دوست دارند هنگام استراحت فعالیتی انجام دهند شاید گوش کردن به موسیقی شاد یا رفتن به تئاتر گزینه های خوبی باشند و یا شاید ترجیح می دهید به پیاده روی بروید، فیلمی ببینید یا کتابی بخوانید. باید به شیوه های متفاوت یکدیگر برای استراحت کردن احترام بگذارید و هر جا ممکن است کارهایی را با هم انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...