دانشنامه فرزند

ایجاد فاصله در رابطه زناشویی
ایجاد فاصله در رابطه زناشویی

دانشنامه فرزند: شاید تصور کنید اختلاف و مشاجره مهم ترین قاتل رابطه است اما تجربه نشان می دهد خطرناک ترین قاتل رابطه، فاصله است. اختلاف ممکن است به هماهنگی و یکدلی شما خدشه وارد کند اما فاصله گامی فراتر می رود و کاری می کند زن و شوهر دیگر اهمیت ندهند که به هم نزدیک باشند.

شاید همین الان هم متوجه شده باشید که دارید از هم فاصله می گیرید، شاید هم مثل خیلی از زوج ها می دانید رابطه تان به نزدیکی و صمیمیت سابق نیست اما مطمئن نیستید که این حالت چیز بدی است یا روندی طبیعی می باشد. بی شک روابط زناشویی در طول زمان تغییر می کنند. اضطرار اولیه ای که وقتی عاشق شدید در شما بود و باعث می شد نتوانید جدا از همسرتان باشید پخته تر و به حسی بسیار ملایم تر و مهار شده تر تبدیل می شود. شاید وقتی اوضاع فشار می آورد و توجه بیشتر شما را می طلبد به همسرتان احساس نزدیکی کمتری کنید. بیشتر زوج هایی که تازه بچه دار می شوند تا مدتی انگار برای یکدیگر وقت و انرژی کمتری دارند این بدان معنا نیست که در رابطه شان مشکلی هست بلکه تنها بدان معناست که در مرحله متفاوتی از زندگی قرار گرفته اند.

وقتی رابطه درگیر مرحله ای دشوار می شود زن و شوهر هم معمولا بیشتر احساس دوری می کنند. همچنین اگر یکی یا هر دو دچار تنش یا بیماری شوند ممکن است اندکی از هم فاصله بگیرند، وقتی کاملا واضح است که فاصله به خاطر مشکلی موقت است بهترین راه حل، برخورد با آن مشکل و رفع آن است اما اگر این فاصله برای ماه ها و بدون هیچ دلیل روشنی وجود داشته باشد باید زنگ خطر به صدا درآید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...