دانشنامه فرزند

علایم ایجاد فاصله در زندگی زناشویی
ایجاد فاصله در زندگی زناشویی

دانشنامه فرزند: زن و شوهر یک شبه از هم دور نمی شوند، این فرآیند تدریجی است که در طول چند ماه و چند سال شکل می گیرد. متاسفانه بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند علایم این مشکل را نادیده بگیرند چون نمی خواهند بپذیرند که این فاصله می تواند به چه معنا باشد.

بعضی زوج ها فکر می کنند فاصله به معنی نوعی عدم سازگاری اساسی یا وجود بحرانی در رابطه شان است که ممکن است برای همیشه کارشان را بسازد. وقتی رابطه ای دچار قحطی محبت و توجه باشد و زن و شوهر قادر نباشند رابطه شان را در اولویت قرار دهند و آن را درست تغذیه کنند رابطه مانند گیاهی بدون آب ذره ذره می پژمرد و می میرد. وقتی زن و شوهر در حال دور شدن از هم باشند این مسئله از طریق بعضی علایم هشدار دهنده رایج قابل تشخیص است.

علایم هشدار دهنده اولیه در ایجاد فاصله
مشکل نمونه ها
بی علاقگی انرژی و انگیزه برای تغییر چیزی در رابطه ندارید، حتی اگر بدانید چند تغییر کوچک ممکن است خیلی تاثیرگذار باشند.
بی تفاوتی حس خاصی به همسرتان ندارید، برای تان مهم نیست با هم باشید یا نباشید با هم حرف بزنید یا نزنید، به هم نزدیک باشید یا نباشید.
اشتغال فکری تا دیر وقت سر کار هستید، همزمان به رختخواب نمی روید، بعد از ظهرها یا آخر هفته ها به فعالیت هایی می پردازید که مانع از با هم بودن تان شوند.
وسوسه به سرتان می زند رابطه با فرد دیگر چطور می تواند باشد، با کسی که از او خوش تان می آید گرم می گیرید.

فاصله ای که میان خود و همسرتان حس می کنید در طول رابطه نوسان دارد، بعضی وقت ها این فاصله از عوارض جانبی سرعت سرسام آور زندگی است که امری اجتناب ناپذیر است، در سایر موارد نشانه مشکلی است که می دانید باید به آن بپردازید. در هر دو صورت خودتان باید تصمیم بگیرید برای رفع شکافی که میان تان افتاده چه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...