دانشنامه فرزند

هفته چهلم بارداری
بارداری در هفته چهلم

دانشنامه فرزند: چند هفته آینده مهم ترین روز های زندگی شما است. حال شما مادر یک فرزند جدید و یا ممکن است دو یا سه کودک باشید. زندگی شما هرگز مانند قبل نخواهد بود. شما مادر شده اید و در حال پرورش و نگهداری از یک کودک زیبا می باشید. اگر هم هنوز فرزند شما به دنیا نیامده، صبر داشته باشید و مطمئن باشید او تا ابد در رحم شما نمی ماند.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته چهلم

پوست کودک کاملا نرم و صاف شده است و مو های کرکی ناپدید شده اند. بدن کودک چربی پوست خود را جذب کرده است. در زمان تولد ممکن است رنگ بدن ابتدا آبی رنگ باشد و یا قسمت هایی از بدن از ماده ای سفید رنگ پوشیده شده باشد، همان ماده مومی شکل که در هفته های قبل بر روی بدن او وجود داشت، البته زمانی نیز ممکن است به علت کنده شدن جفت، پوست کودک با خون آغشته شده باشد. در هر صورت نترسید. از نظر ظاهری پوست کودک تازه متولد شده، اغلب مرطوب و لغزنده است. گاه در زمان خروج از کانال زایمانی ممکن است صورت کودک عصبانی و درهم کشیده به نظر برسد، اغلب این قیافه قبل از اولین تنفس کودک به چشم می خورد. سر کودک در بدو تولد ممکن است هنوز شکل نامنظمی داشته باشد، این وضعیت اغلب به علت عبور از کانال زایمانی ایجاد می شود و بعد از این سر کودک در تمام مراحل زندگی اش شکل ثابتی دارد. اندازه کودک در این هفته 50.8 سانتی متر و وزنش حدود 3400 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته چهلم

در این هفته دیگر کاسه صبر شما به سر می رسد و احتمال دارد بسیار حساس و عصبی شوید. این را بدانید تنها پنج درصد از کودکان در زمان مشخص شده به دنیا می آیند. اگر نوزاد شما به دنیا آمده، وقت آن است که شیر دادن از سینه را آغاز کنید. در صورتی که زایمان طبیعی داشته اید، مراقب نواحی مهبل هم باشید، چرا که احتمالا به علت مراحلی که در زایمان طی کرده اید، بخیه خورده است.

باید ها

  • اگر تا شش ماه آینده هیچ چیزی شما را به کودک تان وابسته نکرد با پزشک خود مشورت کنید. این گونه احساسات می تواند مربوط به مشکلی که «افسردگی بعد از زایمان» نامیده می شود، باشد که احتیاج به درمان دارد. فراموش نکنید که همیشه به احساسات خود توجه کنید. هر چه که برای شما و نوزاد تان درست به نظر برسد، آن چیز صحیح است.

نباید ها

  • سعی کنید که کار های تان را با عجله انجام ندهید. در این هفته اکثر جنین های بیشتر از وقت مانده، متولد می شوند. اما اگر این اتفاق نیفتاد به وسیله دارو، درد های زایمانی را ایجاد می کنند.

بیشتر بدانید

احتمال این که نوزاد شما در این هفته به دنیا بیاید، خیلی زیاد است؛ در غیر این صورت وادار به وضع حمل در هفته آینده و یا هفته بعد از آن خواهید شد. حدود بیست درصد از نوزادان را باید وادار به این کار کرد. اگر نوزاد شما از این نوع باشد، باید با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 75 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...