دانشنامه فرزند

چگونه دوباره عاشق شویم؟
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: وقتی رابطه ای دچار مشکل می شود خیلی ها به فکر می افتند که آیا هنوز عاشق همسرشان هستند؟ شاید هم بگویند عاشق همسرشان هستند اما دیگر درباره آن خیال پردازی نمی کنند. دانشنامه فرزند پیشنهاد می کند قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله «مراحل عاشقی» را بخوانید تا بتوانید آن هورمون های ضروری را که به شما حس عاشق بودن می دهند بسازید یا جایگزین کنید.

عشق و فعل و انفعالات شیمیایی

دو هورمونی که می توانید خیلی سریع میزان شان را تغییر دهید این ها هستند:

  • دوپامین: بالا بردن این هورمون برای شناسایی و جستجوی لذت در رابطه تان انگیزه بیشتری به شما می دهد. همچنین سطوح انرژی عمومی و تمرکزتان را بالا می برد و کمک می کند عملکردی سریع داشته باشید. از لحاظ جنسی هم شهوت را افزایش می دهد و ارضا را آسان می کند.

  • پی ای ای: افزایش سطوح پی ای ای کمک می کند دوباره حس کنید عاشقید. باعث می شود رمانتیک شوید و به ژست های رمانتیک همسرتان به خوبی پاسخ دهید. می توانید امیدوار باشید حضور همسرتان شما را به هیجان می آورد و ضمنا آسان تر بتوانید از اشتباهاتش بگذرید. به علاوه پی ای ای ماده ای طبیعی است که برای مبارزه با افسردگی و کاهش گرسنگی بسیار مفید است.

افزایش هورمون های عشق

برای افزایش دوپامین:

  • غذاهای سرشار از پروتئین مانند گوشت و ماهی و غذاهای سرشار از تیروسین مانند بادام، آووکادو، موز، لبنیات، لوبیای سفید، تخم کدو حلوایی و دانه کنجد بخورید.

  • زیاد از نور آفتاب استفاده کنید.

  • تفریحی انجام دهید که قلب شما را به تپش وادارد. از بانجی جامپینگ گرفته تا صخره نوردی و بازی هر چیزی که ضربان قلب تان را بالا ببرد و عنصر ریسک در آن باشد دوپامین بدن را افزایش می دهد.

  • وقت بگذارید و کارهایی بکنید که برای تان لذت بخشند و روی حسی که از انجام آن ها به شما دست می دهد تمرکز کنید.

برای افزایش پی ای ای:

  • شکلات و ماست رژیمی بخورید. شکلات عشق آفرین است و از قرار معلوم شیرین کننده های مصنوعی هم میزان پی ای ای را افزایش می دهند.

  • فیلم های عاطفی ببینید و کتاب هایی بخوانید که احساسات تان را بیدار کند.

  • بگذارید خاطرات قدیمی، احساسات عاشقانه را بیدار کنند. به عکس های تان نگاه کنید. عطر یا ادوکلنی را که به فراموشی سپرده شده دوباره بزنید. به پاتوق های عاشقانه قدیمی تان برگردید.

  • رمانتیک باشید حتی اگر حسش را ندارید. عاشق پیشگی هم علت و هم معلول افزایش پی ای ای است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...