دانشنامه فرزند

هفته سی و پنجم بارداری
بارداری در هفته سی پنجم

دانشنامه فرزند: این هفته زمان خوبی برای کوتاه کردن مو های تان است، به نحوی که لازم نباشد وقت زیادی برای آراستن آن ها صرف کنید. به این ترتیب شما با ظاهر آراسته تری در عکس هایی که در بیمارستان از شما خواهند گرفت، نمایان خواهید شد. در این هفته ها بیشتر مراقب وضعیت جسمانی خود باشید و خود را سالم نگه دارید.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته سی پنجم

تنها کار جنین در این زمان این است که چاق و چله شود. پوست ظاهر چروک خورده خود را از دست می دهد. از اواسط این هفته تا هفته های آخر بارداری لایه چربی بیشتری زیر پوست کودک، به خصوص اطراف شانه های او را در بر می گیرد. مو های سر کودک رشد کرده و رشد ناخن ها به حد کامل می رسد. هم چنین 97 % نوزادان در این زمان سر خود را در رحم پایین می آورند و برای تولد آماده می شوند. جمجمه هنوز نرم است و کاملا سخت نشده تا به راحتی از کانال تولد بیرون آید. اندازه کودک در این هفته حدود بیش از 45 سانتی متر و وزن او 2400 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته سی پنجم

از آن جایی که نوزاد شما سنگین تر می شود، شما ممکن است حالت مور مور یا بی حسی در ناحیه دور باسن خود احساس کنید، که دلیل آن، سنگینی او روی عصب های شما می باشد. ثابت ماندن در یک وضعیت باعث جمع شدن مایعات در اندام تحتانی شما شده و ممکن است توانایی حرکت شما را به دنبال ورم قوزک های پا کم کند.

باید ها

  • سعی کنید تا در طول روز در حد متعادلی استراحت کنید.

نباید ها

  • از ثابت ماندن در یک وضعیت یکنواخت، مانند نشسته، ایستاده و خوابیده به مدت طولانی خودداری کنید.

بیشتر بدانید

فراموش نکنید اگر تصمیم به شیردهی کودک خود دارید، از این هفته لباس های زیر مخصوص دوران شیردهی را تهیه کنید.

اگر نوزاد به هنگام تولد در موقعیت مناسب نباشد، پزشک با روش های بالینی به وسیله ماساژ شکم، او را به این کار ترغیب خواهد کرد.

در یکی از ملاقات های تان با پزشک، احتمالا شما برای آزمایش GBC آماده خواهید شد. GBC، یک نوع باکتری است که در دستگاه گوارشی بیش از سی درصد خانم های باردار پیدا می شود. اگر آزمایش شما مثبت باشد، شما با آنتی بیوتیک درمان خواهید شد، چون این نوع باکتری در زمان زایمان ممکن است به نوزاد شما آسیب برساند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 345 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...