دانشنامه فرزند

نقش رابطه جنسی در رابطه زناشویی
رابطه زناشویی

دانشنامه فرزند: رابطه جنسی برای افراد مختلف در مراحل مختلف زندگی، معانی متفاوتی دارد. در ضمن بسته به مدت زمانی که با همسرتان بوده اید و اتفاقات دیگری که در زندگی تان می افتد نقش رابطه جنسی در رابطه زناشویی تان تغییر می کند.

وقتی اولین بار دچار درد عشق می شوید ممکن است رابطه جنسی را امری اضطراری و هیجان انگیز ببینید. با گذشت زمان رابطه جنسی تغییر می کند. میلی ملایم تر جایگزین اضطرار می شود و این رابطه نقش کانونی خود را از دست می دهد. اما این بدان معنا نیست که از اهمیت آن کاسته می شود. رابطه جنسی ترکیبی پیچیده از افکار، احساسات، رفتارها و حس و حالی است که به طور طبیعی با احساس تان درباره خود، تغییر شرایط و محیط و رابطه ای که با همسرتان دارید در ارتباط است.

در طول زندگی زناشویی رابطه جنسی نقش های متفاوتی در رابطه شما ایفا می کند. این رابطه ممکن است زمانی واجب و ضروری به نظر بیاید اما در مواقع دیگر، بیشتر فعالیتی فوق برنامه و اختیاری باشد. اگر درباره نقش رابطه جنسی در رابطه زناشویی تان توافق نداشته باشید ممکن است دچار مشکل شوید، ضمنا اگر توقعات تان از رابطه جنسی متفاوت باشد ممکن است به دردسر بیفتید.

بعضی ها انتظار دارند رابطه جنسی همیشه پر شور و هیجان باشد، بعضی دیگر مایلند این رابطه همیشه عاشقانه و پر مهر باشد، اما پیچیدگی نوع بشر با در نظر گرفتن بدن، قلب و روح بدان معناست که هیچ دو تجربه جنسی هرگز مثل هم نیستند. پذیرفتن اینکه رابطه جنسی در زمان های مختلف نقش های متفاوتی در رابطه زناشویی ایفا می کند و اینکه تجربه شما از این رابطه اغلب یکسان نیست به زن و شوهر کمک می کند با هم تطبیق یابند و رشد کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...