دانشنامه فرزند

تفاوت زن و مرد در روابط جنسی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: هیچ کس در وجود تفاوت های فیزیکی میان زن و مرد شک ندارد، اما آیا واقعا تاثیر این تفاوت ها بر طرز فکر و احساسات تان نسبت به رابطه جنسی را می دانید؟ در ادامه بعضی از تفاوت های کلیدی زن و مرد که نادیده گرفتن شان ریسک بزرگی است بیان شده است.

  • زنان نیازمند امنیت هستند. در کل، مردان قوی تر از زنان هستند و این موضوع در تمام مسائل جسمی برای زن ها نقطه ضعفی آشکار است. بنابراین هر چند زن ها ممکن است در مورد مسائل جنسی به حقوق برابر با مردها دست یافته باشند هنوز هم امنیت برای شان بیشترین اهمیت را دارد. ضمن اینکه فقط زن ها باردار می شوند بنابراین آن گرایش بدوی ناخودآگاه به تامین امنیت و نگرانی برای آینده فرزندان احتمالی در زن ها بیشتر است. این است که در رابطه جنسی زنان از مردان محتاط ترند و برای آرامش خاطر به امنیت احساسی و محیطی نیازمندند.

  • مردان بیشتر طالب رابطه جنسی اند. نه تنها میل شان به رابطه جنسی بلکه نحوه طلب کردن شان نیز قوی تر از زنان است. مردان تا چهل برابر بیش از زنان تستسترون دارند. هورمونی که عامل ایجاد میل جنسی است. این هورمون شیمیایی فعال و پیشگام، قوی، مصر و گاهی حتی تند و خشن است. این یعنی مردها عملا بیشتر در طلب رابطه جنسی اند و در این باب پرتوقع تر هم هستند.

  • گرچه زنان هم تستسترون دارند اما انگیزش جنسی در آن ها فوق العاده تحت تاثیر استروژن است. استروژن عامل ایجاد زنانگی و در جستجوی صمیمیت است. این ماده نه تنها عامل ایجاد اندام زیبا در زنان است بلکه به آن ها قدرت فریبندگی نیز می دهد. برخلاف خاصیت فعال و مصرانه تستسترون، استروژن بیشتر «پذیرنده» است، این بدان معنا نیست که استروژن منفعل است بلکه بیشتر بدان معناست که این ماده کمک می کند زنان آماده، مشتاق و فریبنده شوند. این یعنی تقریبا همیشه مردان بیشتر از زنان آغازگر رابطه جنسی اند.

  • مردان بیشتر از راه بصری تحریک می شوند. از دید روان شناسی تکامل این مسئله ممکن است به خاطر طبیعت شکارچی مرد باشد که او را نسبت به نشانه های بصری هوشیارتر می کند و از آنجا که جنسیت زن بیشتر پذیرنده است زنان بیشتر تمایل دارند آمادگی خود را با نمایش داشته های شان اعلام کنند.

  • در مراحل اولیه رابطه زناشویی میل جنسی زن و مرد خیلی به هم نزدیک است اما با گذشت زمان میل زن بسیار سریع تر از مرد افت می کند. شاید این روش خاص مادر طبیعت برای کنترل جمعیت باشد، شاید هم فقط به این علت باشد که دغدغه مراقبت از خانواده زنان را بیشتر درگیر خود می کند.

  • دانشمندان بر این باورند که میزان بالای تستسترون در مردان باعث می شود آن ها بیشتر به تنوع در رابطه جنسی علاقه داشته باشند. بیشتر تحقیقات مؤید این امر هستند که مردان اغلب از داشتن همسران متعدد و انجام طیف وسیع تری از فعالیت های جنسی لذت می برند، اما اغلب انتخاب شان در طول زندگی ثابت است حال آنکه سلایق و تمایلات زنان در طول زندگی تغییر می کند و با شرایط سازگار می شود.

  • شاید بزرگ ترین تفاوت میان زنان و مردان این باشد که سطح هورمون های زن در طول یک دوره عادت ماهانه متغیر است. نیازهای جنسی مرد اغلب تقریبا ثابت می ماند اما نیازهای زن مدام تغییر می کند. نه تنها میل جنسی زن بر اساس میزان هورمون های او شدت و ضعف می یابد بلکه شواهد نشان داده که نوع رابطه جنسی که زن از آن لذت می برد نیز در گذر زمان تغییر می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...