دانشنامه فرزند

صحبت درباره رابطه جنسی
زن و شوهر

دانشنامه فرزند: بحث درباره رابطه جنسی به شما فرصت می دهد افکار و احساسات تان را با هم در میان بگذارید و درباره چیزهایی که مایلید تجربه کنید یا تغییر دهید با هم حرف بزنید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاثیر صحبت در بهبود رابطه جنسی رجوع نمایید.

قبل از شروع باید هر دوی شما ذهنی آرام و بسامان داشته باشید و آماده باشید تا درباره بهبود تعاملات جنسی تان صحبت کنید. به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. بدانید که باید جنبه بحث را داشته باشید و همان طور که بعضی چیزها را برای خودتان می خواهید متقابلا بتوانید چیزی را هم با میل و رغبت به همسرتان تقدیم کنید.

  • تدبیر: آدم ها وقتی درباره مسائل جنسی حرف می زنند ممکن است کمی حساس شوند. پس هر گفتگویی درباره رابطه جنسی باید به شکلی غیر انتقادی مطرح شود. اگر مایلید اوضاع را تغییر دهید باید جوری برخورد کنید که به نظر نیاید از اوضاع فعلی ناخوشایندید. بنابراین به جای اینکه بگویید «می خوام رابطه جنسی مون را هیجان انگیز کنم» بگویید «می خوام رابطه جنسی مون رو از اینم هیجان انگیزتر کنم». اگر قصد داشته باشید درباره تکنیک های متفاوت تحریک صحبت کنید این طرز بیان بسیار اهمیت پیدا می کند. مثلا با گفتن «می خوام فلان کارو بکنی» ممکن است همسرتان فکر کند منظور شما این است که «کاری رو که الان می کنی دوست ندارم» یا «کاری که الان داری می کنی به اندازه کافی خوب نیست» اگر گفتگو را به شکل مشترک پیش ببرید مثلا «بیا راه های بیشتری واسه خوشحال کردن هم پیدا کنیم» صحبت مربوط به هر دوی شما خواهد بود. شاید با خودتان بگویید اگر همسرتان بگوید «مگه همین طوری که هست چشه؟» یا «من که از اوضاع همین طوری راضی ام» چه پاسخی باید بدهید. یادتان باشد که در چنین شرایطی نیز باید همچنان دلگرم کننده صحبت کنید بنابراین بگویید «آره، الان همه چیز خوبه اما دلم می خواهد بهتر هم بشه» می توانید اضافه کنید دلیل طرح مسئله این نیست که ناراضی هستید بلکه به تازگی مطالبی در این مورد خوانده اید.

  • زمان بندی: بهترین وقت برای صحبت درباره چیزهای جدید وقتی است که امکان امتحان کردن آن ها را در همان لحظه خاص ندارید. اگر چیزی عجیب و غریب یا فوق العاده وسط عشق بازی به ذهن تان خطور کرد مطمئن تر آن است که آنجا مطرحش نکنید. اگر صد در صد مطمئن نیستید که همسرتان هم در مورد انجام کاری جدید به اندازه شما مشتاق خواهد بود حتما اول با او صحبت کنید. یافتن زمان مناسب برای صحبت صمیمانه درباره رابطه جنسی ممکن است آسان نباشد، مسلما باید تنها و دور از عوامل حواس پرتی باشید. بعضی زوج ها دریافته اند که بهترین وقت موقعی است که با هم در حال استراحت هستند مثلا شاید صبح روز تعطیل که کمی بیشتر در رختخواب می مانند یا عصرها وقتی روی کاناپه لم می دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...