دانشنامه فرزند

مشکل در رسیدن به ارگاسم
مشکل در رسیدن به ارگاسم

دانشنامه فرزند: شایع ترین مشکل جنسی در زنان نرسیدن به ارگاسم است. این مشکل معمولا به خاطر عدم تحریک کافی رخ می دهد. بعضی زنان با برخی تحریکات به ارگاسم می رسند اما هیچ وقت از طریق مقاربت یا تحریک با دست این اتفاق برای شان نمی افتد. برخی دیگر هم در هیچ شرایطی به ارگاسم نمی رسند و در نتیجه هیچ وقت آن را تجربه نمی کنند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله مشکلات جنسی زنان رجوع نمایید.

بر اساس تحقیقات فقط یک سوم زنان می توانند از طریق رابطه جنسی مقاربتی به ارگاسم برسند. برای بیشتر زنان مقاربت به تنهایی، کلیتوریس را به اندازه کافی تحریک نمی کند مگر اینکه دقیقا در موقعیت صحیح قرار گیرند. بعضی وقت ها دلایل جسمی نهفته ای وجود دارند که تجربه ارگاسم را دشوار می کنند. اما اگر فرض کنیم زن کاملا تحریک شده باشد مشکل احتمالا در مسئله ای روان شناختی است. مسائلی همچون خجول بودن، ضعف خودباوری، ترس از خود بی خود شدن، احساس شرم یا گناه درباره گرایش جنسی و پرت شدن حواس.

داشتن آرامش کامل مهم ترین کاری است که می توانید انجام دهید تا راحت تر به ارگاسم برسید. صرف زمان برای ایجاد محیط مناسب و حس و حال خوب قبل از رفتن به رختخواب به علاوه افزایش ارتباط با همسرتان برای به حداکثر رساندن تحریکات مورد نیاز می تواند تاثیر به سزایی در ایجاد این آرامش داشته باشد. راهکارهای زیر را برای رسیدن به ارگاسم امتحان کنید:

  • نفس عمیق بکشید یا نفس نفس بزنید تا اکسیژن بیشتری به ماهیچه های منقبض شده برسد.

  • کمرتان را قوس دهید یا جایگیری متفاوتی را امتحان کنید تا تحریک کلیتوریس به حداکثر برسد.

  • ماهیچه های تحتانی لگن خود را به صورت ریتمیک شل و سفت کنید.

  • برای اجتناب از عوامل حواس پرتی یا افکار منفی به رویا و تخیل پناه ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...