چه گزینه هایی برای انتخاب پزشک دارید؟

دانشنامه فرزند: در طول دوران بارداری، شما احتیاج به مراقبت و معاینات منظم دارید. متخصص هایی وجود دارند که می توانند در دوران بارداری و در زمان زایمان به شما کمک کنند و شما باید در طول این دوران زیر نظر آن ها باشید. در زیر به معرفی سه مورد اصلی این افراد پرداخته ایم.

پزشک متخصص زنان و زایمان

جراحی زنان، یکی از رشته های تخصصی پزشکی است که پس از اتمام دوره پزشکی، یک دوره چهار ساله در زمینه بارداری، زایمان و بهداشت زنان آموزش داده می شود. بیماری ها و شرایط شایعی که مربوط به این تخصص است، عبارتند از:

  • زایمان
  • نازایی
  • سرطان ها و عفونت های دستگاه تناسلی
  • بی اختیاری ادرار در زنان
  • آمنوره و دیسمنوره

متخصص بیماری های مربوط به مادر و جنین

دو تا سه سال دوره آموزشی لازم برای دریافت مدرک تخصصی این رشته می باشد. این دوره آموزشی در زمینه مراقبت از بارداری های پر خطر، علاوه بر دوره تخصصی استاندارد زنان و زایمان می باشد. برخی از این متخصص ها، تنها مشاوره انجام می دهند و برخی دیگر بچه نیز به دنیا می آورند.

ماما

پرستاری که در دوره مراقبت از زنان باردار، مدرک بگیرد «ماما» نامیده می شود. ماما مجاز به انجام زایمان نیز می باشد. به طور معمول به همراه یک پزشک کار می کند در غیر این صورت در موارد بروز مشکل، بیمار را، به متخصص ارجاع می دهد

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان