دانشنامه فرزند

احساس درد در هنگام مقاربت
احساس درد در هنگام مقاربت

دانشنامه فرزند: مقاربت دردناک برای بسیاری از زنان در برخی مراحل زندگی شان مسئله شایعی است. گاهی مشکلات جسمی نهفته ای مانند آندومتریوزیس یا فیبروئیدها عامل ایجاد درد هستند یا اینکه چنین دردی بعد از زایمان به سراغ زن می آید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله مشکلات جنسی زنان رجوع نمایید.

برای اکثر زنان مقاربت دردناک به این خاطر است که به اندازه کافی از لحاظ جنسی برانگیخته نشده اند. وقتی زن برانگیخته شود مهبل او بازتر و لیزتر می شود و آمادگی پذیرش آلت مرد را پیدا می کند، بنابراین عدم برانگیختگی به معنای درد بیشتر در هنگام دخول است. بسیاری از زنان در چرخه منفی درد گرفتار می شوند چون مقاربت برای شان دردناک است مدام می ترسند درد بیشتری داشته باشند و دچار اضطراب می شوند، چون مضطربند تحریک نمی شوند. وقتی تحریک نشوند باز دچار درد می شوند و بدین صورت چرخه ادامه می یابد. برای شکستن این چرخه باید بدانید چگونه کاملا آرام باشید و در ضمن همسری همدل و پشتیبان داشته باشید که از صمیم قلب هر کاری بکند تا برانگیختگی در شما به حداکثر برسد.

نکته:اگر مطمئن هستید که کاملا برانگیخته می شوید ولی باز هنگام مقاربت درد دارید باید سری به پزشک تان بزنید تا اگر بیماری زنانه نهفته ای دارید آن را درمان کنید.

برای بعضی زن ها راه مقاربت کاملا بسته است، چون ماهیچه های مهبلی آن ها به صورت غیر ارادی دچار گرفتگی می شود. شرایطی که متخصصان به آن اسپاسم دردناک مهبل (Vaginismus) می گویند. در چنین حالتی هر چند برانگیختگی کاملا ایجاد می شود، به محض اینکه مرد قصد دخول می کند زن حس می کند انگار در ورودی قفل شده است. می توانید با کشیدن خیلی آرام و آهسته ماهیچه های مهبلی بر این اسپاسم غلبه کنید. وقتی کاملا احساس آرامش می کنید مقداری ماده لیز کننده استعمال نمایید. اصلاح ماهیچه های تحتانی لگن شاید کمی زمان بر باشد اما قطعا ممکن و عملی است بنابراین دلسرد نشوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...