دانشنامه فرزند

انزال زودهنگام
انزال زودهنگام

دانشنامه فرزند: اغلب مردان در هنگام استرس یا مواقعی که برای مدت زیادی رابطه جنسی نداشته اند سریع تر به مرحله انزال می رسند، اما کنترل ضعیف یا نداشتن کنترل روی این قضیه می تواند برای هر دو طرف آزار دهنده باشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله مشکلات جنسی مردان رجوع نمایید.

در امر انزال زودهنگام اضطراب نقش عمده ای دارد. همچنین محققان دریافته اند سیستم عصبی مرکزی بعضی مردان از بدو تولد بسیار حساس است و باعث می شود بسیار سریع واکنش نشان دهند. اگر بخواهید راننده مسابقات فرمول یک شوید این فوق العاده است اما در اتاق خواب چندان جالب نیست.

اولین قدمی که باید بردارید رها شدن از استرس و رسیدن به آرامش است، کار دیگری که باید انجام دهید تمرکز بر احساسات تان است. برخلاف آنچه عقل سلیم ممکن است بگوید چیزهای دیگر باید آخرین مواردی باشند که به آن ها فکر می کنید، برای مثال شمارش معکوس حواس تان را از احساسات تان پرت می کند و در نتیجه باعث از دست دادن کنترل می شود. هدف شما تمرین دادن بدن برای تجربه و تحمل بالاتری از احساسات و تمرین دادن خود برای تنظیم مالش ها مطابق با احساسات است. به این منظور می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

  • تمرین دادن و به کار گیری ماهیچه های تحتانی لگن: بسیاری از مردان می گویند می توانند با «سفت کردن» و «فشار دادن» ماهیچه های تحتانی لگن خود انزال را به تعویق بیندازند.

  • توقف و شروع مجدد: این تمرین کمک می کند زمانی را که انزال اجتناب ناپذیر می شود تشخیص دهید. شروع کنید به تحریک خود تا نقطه دقیقا پیش از انزال، بعد متوقف شوید. وقتی غلیانات درون تان فروکش کردند دوباره شروع کنید. این کار را سه بار تکرار کنید، به تدریج باید بازه زمانی پیش از هر توقف طولانی تر شود.

  • تغییر مالش ها: وقتی توانستید از طریق تکنیک توقف و شروع مجدد، کنترل بیشتری روی خود داشته باشید سعی کنید به جای اینکه کاملا متوقف شوید از مالشی استفاده کنید که کمتر محرک باشد، همچنین اگر در حال مقاربت هستید می توانید جایگیری خود را تغییر دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...