دانشنامه فرزند

مشکلات جنسی زنان
مشکلات جنسی زنان

دانشنامه فرزند: به نظر می رسد مشکلات جنسی در زنان بیشتر است، در واقع یک بررسی نشان داده است که طی دو سال گذشته 43 درصد زنان مشکلی جنسی را تجربه کرده اند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله غلبه بر مشکلات جنسی رجوع نمایید.

زنان احتمالا به چند دلیل مشکلات بیشتری را تجربه می کنند، اول اینکه میزان گرایش جنسی زنان با دوره عادت ماهانه و تغییرات هورمونی که در طول زندگی در آن ها رخ می دهد نوسان می کند. دوم اینکه عوامل بیرونی مانند استرس، خستگی و عوامل حواس پرتی روی زنان بیشتر اثر می گذارند و چون میل جنسی زنان اغلب از مردان کمتر است انگیزه زیستی آن ها برای غلبه بر این تاثیرات بیرونی به اندازه مردان نیست.

مشکل در رسیدن به ارگاسم

شایع ترین مشکل جنسی در زنان نرسیدن به ارگاسم است. این مشکل معمولا به خاطر عدم تحریک کافی رخ می دهد. بعضی زنان با برخی تحریکات به ارگاسم می رسند اما هیچ وقت از طریق مقاربت یا تحریک با دست این اتفاق برای شان نمی افتد. برخی دیگر هم در هیچ شرایطی به ارگاسم نمی رسند و در نتیجه هیچ وقت آن را تجربه نمی کنند.

احساس درد در هنگام مقاربت

مقاربت دردناک برای بسیاری از زنان در برخی مراحل زندگی شان مسئله شایعی است. گاهی مشکلات جسمی نهفته ای مانند آندومتریوزیس یا فیبروئیدها عامل ایجاد درد هستند یا اینکه چنین دردی بعد از زایمان به سراغ زن می آید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...