دانشنامه فرزند

انزال دیرهنگام
انزال دیرهنگام

دانشنامه فرزند: انزال دیرهنگام مشکلی است که بسیار کمتر دیده می شود، اما از طرفی درک آن هم واقعا دشوار است. این باور عام که می گوید مردان وقتی به مرحله اضطراری برسند خیلی سخت می توانند خود را کنترل کنند درباره کسانی که مشکل انزال دیرهنگام دارند صادق نیست. رسیدن به ارگاسم برای آن ها اگر غیر ممکن نباشد بسیار دشوار است.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله مشکلات جنسی مردان رجوع نمایید.

همسران افرادی که با این مشکل مواجهند اغلب احساس می کنند به اندازه کافی خوب نیستند و خود را مقصر می دانند، این مسئله ممکن است باعث فشار مضاعف بر مرد باشد. در بیشتر مواقع انزال دیرهنگام یا رخ ندادن آن مشکلی روان شناختی است. ممکن است بدن شما آماده رابطه جنسی باشد و شما فکر کنید حس و حال آن را دارید اما چیزی مانع شما شود. برای بعضی مردها این مسئله ترس از دست دادن کنترل است، برای بعضی دیگر استرس و اضطراب است و برای برخی دیگر ممکن است نگرانی بیش از حد برای همسرشان باشد.

مهم ترین نکته در اینجا مدیریت استرس و رسیدن به آرامش است، باید مطمئن شوید در رابطه شما هیچ گونه مشکل دست و پا گیری جای ندارد و واقعا دل تان می خواهد با این فرد رابطه جنسی داشته باشید. همچنین می توانید این موارد را امتحان کنید:

  • تغییر مالش ها: انواع مالش های جنسی را امتحان کنید تا مطمئن شوید حداکثر تحریک به وجود می آید.

  • تمرکز بر روی احساسات: باید بر احساسات تان تمرکز کنید نه اینکه فقط منتظر ارگاسم باشید.

  • خیال پردازی: برای اینکه بر افکار منفی و اضطراب غلبه کنید در رویای مورد علاقه تان غوطه ور شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...