دانشنامه فرزند

غلبه بر مشکلات جنسی
غلبه بر مشکلات جنسی

دانشنامه فرزند: وقتی یک طرف رابطه زناشویی نمی تواند به اندازه طرف دیگر از لذت جنسی بهره مند شود هر برخورد جنسی می تواند به او حس عدم تساوی را منتقل کند. اگر شما طرف بدون مشکل باشید ممکن است از اینکه هنوز دارید از رابطه جنسی تان لذت می برید احساس گناه و ناراحتی کنید و اگر طرف مشکل دار رابطه باشید ممکن است باز احساس گناه کنید که با مشکل خود باعث آزار همسرتان می شوید.

مشکلات زناشویی

حقیقت این است که مشکلات جنسی هیچ وقت تنها به یک نفر تعلق ندارند. اگر تعاملات جنسی شما به خاطر بروز مشکلی تحت الشعاع قرار گرفته اند این مشکل هر دوی شماست. وقتی زن و شوهر قادر باشند این امر را کاملا هضم کنند کار کردن با هم برای حل مشکل بسیار آسان تر می شود. اولین گام برای حل یک مشکل جنسی بروز مشکلات در رابطه زناشویی است. اگر هر یک از شما از دیگری عصبانی یا دلخور باشد این مسئله می تواند بر رابطه جنسی تان اثر بگذارد. حتی اگر فکر می کنید می توانید احساسات تان را کنترل کنید باز هم در رختخواب آن ها را بروز می دهید.

اگر فکر می کنید مشکلات جنسی تان به خاطر وجود مسائل حل نشده ای در رابطه زناشویی شماست باید اول به حل آن مسائل بپردازید. وقتی رابطه زناشویی تان به ثبات گذشته بازگشت ممکن است مشکلات جنسی خود به خود حل شوند.

مشکلات جنسی زنان

به نظر می رسد مشکلات جنسی در زنان بیشتر است، در واقع یک بررسی نشان داده است که طی دو سال گذشته 43 درصد زنان مشکلی جنسی را تجربه کرده اند.

مشکلات جنسی مردان

اذعان داشتن به مشکلات جنسی می تواند برای مردان سخت باشد چون باور عام درباره جنسیت مرد می گوید «مرد واقعی» باید در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته آماده رابطه جنسی باشد. اما قطعا مردان هم مانند زنان به خصوص در طول دوره های پر تنش زندگی شان به مشکلات جنسی دچار می شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...