دانشنامه فرزند

کاهش میل جنسی
کاهش میل جنسی

دانشنامه فرزند: میل جنسی در افراد مختلف متفاوت است و در طول زندگی یک فرد هم بسته به نوع رابطه وی و سایر شرایط زندگی اش تغییر می کند. اما اگر ضعف میل جنسی یا عدم سازگاری در انگیزش های جنسی در شما دائمی است می تواند برای رابطه زناشویی تان مشکل ساز باشد.

کنار گذاشتن رابطه جنسی برای چند هفته در مواقع بیماری یا استرس یا بعد از تغییری تاثیر گذار در زندگی مانند از دست دادن عزیزان یا تغییر شغل امری کاملا طبیعی است. همچنین اغلب زنان و تعدادی از مردان وقتی تازه بچه دار می شوند متوجه تغییراتی در میل جنسی شان می شوند. همه زن و شوهرها وقت هایی را تجربه می کنند که میل جنسی یکی از آن ها یا هر دوی آن ها کم می شود. پذیرش این تغییرات به عنوان جزر و مدهای یک رابطه جنسی بسیار مهم است.

اگر عامل اولیه کاملا برطرف شود و مدتی طولانی هم بگذرد اما میل جنسی بازنگردد این مسئله می تواند حتی بر سالم ترین روابط زناشویی هم تاثیر منفی بگذارد. بسیاری از زن و شوهرها دچار احساس گناه و آزردگی می شوند و به گرایش و جاذبه جنسی خود شک می کنند. ضمن اینکه سرد شدن برای مردان می تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای غلبه بر ضعف میل جنسی اول باید علت آن را بیابید:

  • عوامل روان شناختی: حس و حال شما بر میل جنسی تان اثر می گذارد. مشکلات در رابطه زناشویی، ضعف خودباوری و تجربیات منفی گذشته معمولا دلایل اصلی می باشند. حل مشکلات موجود در رابطه و کار روی خودباوری واقعا مفید است. شاید حس کنید می توانید به تنهایی از پس کار برآیید یا ترجیح دهید برای دریافت کمک حرفه ای به سراغ مشاور یا درمانگر بروید.

  • دلایل جسمی: این دلایل شامل بیماری، استرس یا عوارض جانبی داروهاست. در این صورت، زمان بهترین درمانگر است. شاید هم افزایش تحریکات و برانگیختگی بتواند کمک کند.

  • مشکلات در عملکرد جنسی: برای مثال شاید در نعوظ یا رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشید که باعث می شود میل تان را هم از دست بدهید. با حل شدن سایر مشکلات جنسی موجود در رابطه تان طبیعتا باید شاهد بازگشت میل جنسی تان باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...