دانشنامه فرزند

سینه بند (سوتین) دوران شیردهی
شیردهی

دانشنامه فرزند: اگر تصمیم گرفته اید که فرزندتان از شیر خودتان تغذیه کند حداقل به دو سوتین شیردهی نخی ساده با بندهای محکم نیازمندید. برای اینکه اندازه این سوتین ها مناسب باشد بهتر است از هفته 26 بارداری به بعد آن ها را خریداری کنید.

سوتین شیردهی مناسب

دو نوع عمده سوتین شیردهی وجود دارد: یک نوع دارای تکه ای است که با باز شدن آن نوک پستان و بخشی از ناحیه دور آن بیرون می آید، یک نوع هم از جلو باز و بسته می شود و می توانید کل پستان را بیرون بیاورید. نوعی که از جلو باز می شود بهتر است زیرا این امکان را فراهم می کند که کودک در حال مک زدن کل سینه را لمس و با آن بازی کند، همچنین امکان جریان آزاد شیر را فراهم می سازد.

اندازه گیری سینه برای انتخاب سایز سوتین

اندازه سینه تان را وقتی که یکی از سینه بندهای معمولی زمان بارداری را به تن دارید بگیرید. دور بدن را از زیر سینه ها اندازه بگیرید و 12 سانتی متر اضافه کنید تا اندازه نهایی قفسه سینه به دست آید. دور بزرگ ترین قسمت سینه تان را اندازه بگیرید. اگر این اندازه مساوی اندازه قفسه سینه تان است نیاز به سوتین سایز A دارید. اگر 2.5 سانتی متر بزرگ تر است نیاز به سوتین سایز B دارید و اگر 5 سانتی متر بزرگ تر است نیاز به سایز C دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 33 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...