دانشنامه فرزند

آشنا کردن کودک با لگن
آشنا کردن کودک با لگن

دانشنامه فرزند: پس از اینکه از آماده بودن فرزندتان برای یادگیری اطمینان حاصل کردید صبر کنید تا جریان زندگی شما حداقل برای سه هفته آینده معمولی و پایدار باشد. کودکانی که باید در زندگی روزمره خود را با اتفاقات پیش بینی نشده زیادی سازگار کنند در یادگیری کارهای جدید با مشکل مواجه می شوند.

برای شروع یک صندلی لگن دار اندازه کودک خود تهیه کنید، مهم است که کودک روی این صندلی راحت باشد و وقتی روی صندلی نشسته پاهایش به زمین برسد. به کودک بگویید که این لگن متعلق به اوست و اجازه دهید آن را آزمایش کند و جا به جا کند. برای بیشتر کودکان به خصوص دو ساله ها بهتر است که آموزش را همان طور که کودک لباس به تن دارد آغاز کنید و او را روی صندلی بنشانید. صندلی لگن دار ممکن است در ابتدا سفت و سرد باشد به همین دلیل با لباس نشستن روی صندلی برای بار اول برای کودک راحت تر است.

از خرس عروسکی مورد علاقه کودک برای آموزش استفاده کنید، می توانید عروسک را روی صندلی بنشانید تا کودک چگونگی نشستن روی صندلی را ببیند. بیشتر کودکان نشستن عروسک روی لگن را دوست دارند کودک با مشاهده مستقیم بیشتر یاد می گیرد تا وقتی که شما به او بگویید چه کار کند. در حالی که برای کودک خود داستان یا شعر می خوانید یا با او صحبت می کنید از او بخواهید چند دقیقه روی صندلی بنشیند و وقتی می خواهد «جیش» کند می تواند از آن استفاده کند. اگر دوست ندارد بنشیند وی را مجبور نکنید و این تمرین را برای چند روز تا یک هفته ادامه دهید.

در هفته دوم هنگامی که کودک شما لباس به تن ندارد به او پیشنهاد کنید روی صندلی لگن دار بنشیند و مجددا اگر کودک علاقه ای نشان نداد اصرار نکنید. کودک به تدریج با لگن آشنا می شود و آن را به عنوان قسمتی از امور روزانه می پذیرد. او ممکن است کارهایی را خودش اضافه کند مانند با خود بردن صندلی به جاهای دیگر خانه یا داستان تعریف کردن برای خرس عروسکی در حالی که روی لگن نشسته است. در این صورت کودک شما برای تمرینات بیشتر آماده است و می تواند برای ادرار یا مدفوع از لگن استفاده کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آموزش استفاده از لگن» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...