مراقبت های دهان و دندان

دانشنامه فرزند: مراجعه به دندان پزشکی جهت انجام مراقبت های عادی، برای همه افراد، هر 6 تا 12 ماه یک بار ضروری است. پس بدیهی است که در طول دوران بارداری حداقل یک بار باید به دندان پزشکی مراجعه نمایید. در زیر نکاتی درباره مراقبت از دهان و دندان، در این دوران ذکر شده است که اطلاعات شما را در این باره، افزایش می دهد.

موارد بی خطر در دندان پزشکی

در صورتی که باردارید و لازم است کار های معمولی دندان پزشکی مانند: پر کردن پوسیدگی، گذاشتن روکش و کشیدن دندان را بر روی دندان های تان انجام دهید، نگران نباشید زیرا بی حسی های موضعی و اکثر دارو های مسکن، بی خطر می باشد. هم چنین اکثر آنتی بیوتیک هایی که توسط دندان پزشکان تجویز می شوند بی خطرند، ولی در صورتی که باز هم نگران این موضوع هستید می توانید با پزشک خود در این باره مشورت کنید. در صورتی که نیازمند عکسبرداری از دندان شده اید، بهتر است بدانید اشعه ایکس، اگر پیش بند سربی بر روی شکم تان بگذارید، مشکل قابل ملاحظه ای برای جنین، به وجود نمی آورد.

نگرانی ها

اگر برای انجام کار های دندانی خود ناچار به بیهوشی عمومی شدید، حتماً متخصص بیهوشی را از بارداری خود مطلع سازید و اطمینان حاصل کنید که تجربه کافی را در زمینه بیهوشی دادن به زنان باردار، دارد. اگر دندان تان با آمالگان پر شده است، باید از دست کاری آن خودداری کنید، زیرا آمالگان دارای جیوه می باشد و در اثر آزاد شدن جیوه، موجب آزار رساندن به جنین می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات