دانشنامه فرزند

انتخاب لگن مناسب
استفاده از لگن

دانشنامه فرزند: صندلی لگن دار به گونه ای است که متناسب با قد و اندازه کودک ساخته شده و پاهای کودک خسته نمی شود. کنترل خروج مدفوع در صورتی که بتوان پاها را به زمین فشار داد راحت تر خواهد بود.

استفاده از صندلی لگن دار شانس مستقل شدن کودک را بیشتر می کند. اگر چه بیشتر کودکان در مراحل اولیه آموزش دوست دارند یکی از والدین کنارشان باشد اما وقتی کودک مراحل استفاده از لگن را یاد گرفت در صورتی که از صندلی لگن دار استفاده کند به کمک کمتری از سوی دیگران نیاز خواهد داشت. وقتی کودک خود را در لگن تخلیه می کند می تواند مواد دفع شده را ببیند. بعضی از کودکان دوست دارند ببینند چه چیزی دفع شده است.

نکته: تمیز کردن صندلی لگن دار کار کودک نیست و او از این کار چیز مفیدی نمی آموزد.

می توان از لگن در منزل، محیط بیرون، داخل پارک یا در سفر استفاده کرد و قابل حمل بودن آن یک مزیت است. تنها اشکال آن این است که ممکن است کودک احساس کند لگن باید به دنبال او بیاید نه اینکه او به سراغ لگن برود. طی مراحل اولیه آموزش وقتی کودک به ندرت می تواند خود را به موقع به لگن برساند بهتر است لگن را نزدیک او بگذارید. اما وقتی کودک شورت می پوشد و می تواند خود را برای مدت بیشتری نگه دارد سعی کنید تا آنجا که می توانید صندلی لگن دار را در حمام یا دستشویی نگه دارید.

هنگام انتخاب صندلی لگن دار به دنبال خصوصیاتی بگردید که نشستن کودک و تمیز کردن آن راحت تر کند. پایه های محکمی که نلغزد، محل نشستن راحت و لگنی که به راحتی برای شست و شو جدا می شود از ضروریات صندلی لگن دار مناسب است. بعضی از صندلی ها بندهای محافظ دارند اما کودکی که نمی تواند بدون بند با ایمنی کامل روی صندلی بنشیند هنوز آن قدر بزرگ نشده که بتوان به او آموزش داد.

نکته: هرگز از بند محافظ برای نگه داشتن کودک برای مدت بیشتر روی صندلی استفاده نکنید.

بعضی از پدر و مادرها از مرحله استفاده از صندلی عبور می کنند و یک راست سراغ توالت می روند. وسایلی به نام تعدیل کننده وجود دارد که روی توالت فرنگی قرار می گیرد و اندازه آن را برای نشستن کودک کوچک تر می کند. اگر فرزند شما با استفاده از تعدیل کننده کار خود را شروع کرد باید پایه ای را زیر پاهای او بگذارید تا پاهایش را روی آن قرار دهد.

وقتی کودک برای همیشه از پوشک گرفته شد فکر خوبی است که او را برای حفظ تعادل روی توالت بزرگسالان آموزش دهید تا اگر جایی بودید که کودک به لگن دسترسی نداشت تجربه استفاده از توالت بزرگ را داشته باشد. حتی اگر نشستن روی صندلی لگن دار را به خوبی آموخته باشد استفاده از توالت بزرگ بدون تمرین بسیار دشوار خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم آموزش دستشویی» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...