دانشنامه فرزند

میزان افزایش وزن مطلوب در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: میزان افزایش وزن در طول دوران بارداری، یک عدد مشخص نیست و بر اساس وزن هر کس در ابتدای بارداری اش متفاوت است. شاخص توده بدنی یا BMI که نسبتی از قد به وزن می باشد، می تواند مشخص کننده میزان اضافه وزن شما در این دوران باشد.

در سایت فرزند برای شما ماشین حساب های متعددی قرار گرفته و یکی از آن ها محاسبه این افزایش وزن در دوران بارداری می باشد. شما با وارد کردن قد و وزن خود و دیگر اطلاعات خواسته شده می توانید میزان وزن متناسبی که در طول دوران بارداری باید اضافه کنید را به دست آورید. در زیر جدولی برای شما طراحی شده که می توانید با محاسبه شاخص توده بدنی خود، میزان افزایش وزن مطلوب تان را به دست آورید.

BMI= وزن / قد2
شاخص توده بدنی وزن اضافه وزن توصیه شده
کمتر از 19/8 کمبود وزن 12/5 تا 18 کیلوگرم
19/9 تا 26 ایده آل 11/5 تا 16 کیلوگرم
26 تا 29 اضافه وزن 7 تا 11/5 کیلوگرم
29 یا بیشتر چاق 6 کیلوگرم یا کمتر

هشدار: اگر افراد چاقی که BMI بالای 29 دارند، باردار شوند بیشتر از سایر افراد در معرض مشکلات بارداری، مانند تشنج قبل از بارداری، دیابت های بارداری و تنش بیش از حد قرار می گیرند. سه ماه قبل از بارداری، باید اضافه وزن از بین برود و تغذیه مناسب نیز رعایت شود. رژیم گرفتن در دوران بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...