دانشنامه فرزند

خوردن بادام زمینی در دوران بارداری
بادام زمینی

دانشنامه فرزند: تحقیقات گسترده ای در زمینه خطرات خوردن بادام زمینی در طول دوران بارداری صورت گرفته است و بحث های مختلفی در این زمینه در دنیای پزشکی مطرح شده است، اما آیا خوردن بادام زمینی در دوران بارداری مضر است؟

بادام زمینی علت اصلی واکنش های کشنده و خطرناک در مواد غذایی محسوب می شود در حدی که حتی تکیه ای کوچک از آن در برخی افراد می تواند واکنش خطرناکی به نام آنافیلاکسی ایجاد کند. بادام زمینی یکی از پرکالری ترین مغزهاست، پروتئین بالایی دارد و برای انجام متابولیسم های بدن بسیار مفید است. بادام زمینی سرشار از اسید فولیک است، بنابراین خوردن بادام زمینی در خانم های باردار موجب کامل شدن سیستم عصبی جنین می شود. پس مصرف این مغز در دوران بارداری مفید است به شرط آنکه شما به بادام زمینی حساسیت نداشته باشید.

پزشکان توصیه می کنند خانم های باردار با سابقه خانوادگی آسم، اگزما یا تب یونجه از خوردن بادام زمینی اجتناب کنند. کودکانی که مادران شان در طول دوران بارداری، بادام زمینی مصرف کرده اند هنگامی که تست آلرژی می دهند، حساسیت بیشتری را نسبت به آلرژی از خود نشان می دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...