دانشنامه فرزند

الگوی اضافه وزن در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: میزان وزنی که در طول دوران بارداری اضافه می کنید، باید در زمان و به میزان مناسب افزایش یابد. در صورتی که میزان این افزایش وزن مطلوب را نمی دانید، به مقالات دیگر همین گروه و یا ماشین حساب های مرتبط در سایت فرزند مراجعه نمایید.

جدول الگوی افزایش وزن

الگوی افزایش وزن در افراد مختلف متفاوت است. شما باید در سه ماهه اول، مقدار کمی اضافه وزن پیدا کنید و در سه ماهه دوم و سوم به تدریج به وزن شما افزوده شود. از هفته ده الی هفده بارداری، حدود 250 تا 300 گرم در هفته و از هفته هجده الی بیست و هفت بارداری، 350 تا 400 گرم در هفته می توانید افزایش وزن داشته باشید. در جدول زیر حد متوسط افزایش وزن در دوران بارداری برای شما مشخص شده است.

دوره بارداری حد متوسط افزایش وزن در دوران بارداری
سه ماهه اول بارداری 1.3 تا 2.7 کیلوگرم
سه ماهه دوم بارداری 2.7 تا 5.4 کیلوگرم
سه ماهه سوم بارداری 5 کیلوگرم

محاسبه میزان افزایش وزن

سعی کنید وزن تان به صورت هفتگی و با معیار های مشخص شده، افزایش یابد و اضافه وزن میانگین خود را به صورت ماهیانه محاسبه کنید. به طوری که وزن خود را هر هفته، در یک روز خاص، اندازه گیری کرده و در جدولی برای خود یادداشت نمایید و در پایان هر ماه، میانگین تغییرات وزن خود را محاسبه کرده و با جدول فوق مقایسه نمایید.

دکتر را خبر کنید: در صورت بروز هر تغییر ناگهانی، از جمله توقف افزایش وزن یا افزایش چند کیلوگرم به شکل سریع، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 109 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...