دانشنامه فرزند

در چه مواردی اضافه وزن موجب نگرانی نمی باشد؟

دانشنامه فرزند: خانم ها در هر زمانی نسبت به اضافه وزن و یا کاهش آن نگران هستند. به خصوص در زمان بارداری که افزایش و یا کاهش وزن تاثیر چشم گیری بر رشد جنین دارد، این نگرانی چند برابر نیز می شود. در این قسمت نکاتی را برای شما بیان می کنیم، تا بتوانیم گوشه ای از نگرانی های تان را بکاهیم.

افزایش وزن بیشتر از حد لزوم

بهترین حالت زمانی است که افزایش وزن شما، معادل اضافه وزن مطلوب دوران بارداری باشد؛ اما نسبت به میزان وزنی که اضافه کرده اید، تعصب خشک پیدا نکنید. حتی اگر وزن اضافه شده شما کمتر از حد مطلوب باشد، اگر پزشک تشخیص دهد جنین به طور طبیعی در حال رشد است، نباید نگران باشید. با اضافه وزن بیشتر و یا کمتر از حد لزوم نیز می توان فرزندان سالمی داشت.
پزشک می تواند با اندازه گیری ارتفاع قله رحم و یا با سونوگرافی اندازه جنین را مشخص کند. اگر اضافه وزن شما بیش از حد باشد، پزشک شما رژیم غذای تان را بررسی می کند و یا شما را به یک متخصص تغذیه ارجاع می دهد.

اضافه وزن کمتر از حد لزوم

در ماه آخر بارداری، ممکن است وزن تان اضافه نشود؛ که این وضعیت تحت تاثیر هورمون ها می باشد. اگر در این زمان تغذیه مناسب و مقوی داشته باشید، جایی برای نگرانی وجود ندارد. در طول سه ماهه سوم بارداری، تغذیه کافی ممکن است برای تان تبدیل به یک معضل گردد، زیرا جنین به دستگاه های داخلی بدن از جمله معده فشار می آورد و باعث سوزشی در سر دل شما می گردد. می توانید با مصرف وعده ها و میان وعده های کوچک و مکرر این معضل را رفع سازید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...